Memory Alpha
Advertisement
Memory Alpha
DIS-S1 teaser poster.jpg

Odcinki[]

Tytuł Odcinek Nr prod. Czas gwiezdny Data emisji
Rozdział Pierwszy
The Vulcan Hello 1x01 101 1207.3 24 wrzesień 2017
Battle at the Binary Stars 1x02 102 1207.3 09 wrzesień 2017
Context Is for Kings 1x03 103 Nieznany 01 październik 2017
The Butcher's Knife Cares Not For The Lamb's Cry 1x04 104 Nieznany 08 październik 2017
Choose Your Pain 1x05 105 Nieznany 15 październik 2017
Lethe 1x06 106 Nieznany 22 październik 2017
Magic to Make the Sanest Man Go Mad 1x07 107 2136.8-2137.2 29 październik 2017
Si Vis Pacem, Para Bellum 1x08 108 1308.9 05 listopad 2017
Into the Forest I Go 1x09 109 Nieznany 12 listopad 2017
Rozdział Drugi
Despite Yourself 1x10 110 Nieznany 07 styczeń 2018
The Wolf Inside 1x11 111 Nieznany 14 styczeń 2018
Vaulting Ambition 1x12 112 Nieznany 21 styczeń 2018
What's Past Is Prologue 1x13 113 1834.2 28 styczeń 2018
The War Without, The War Within 1x14 114 Nieznany 04 luty 2018
Will You Take My Hand? 1x15 115 Nieznany 11 luty 2018

Podsumowanie[]

Informacje produkcyjne[]

24 Styczeń 2017 rozpoczęto kręcenie pierwszego sezonu. [1]
11 Październik 2017 zakończono kręcenie sezonu. [2]

W przeciwieństwie do wcześniejszego serialu Star Trek, CBS All Access promował pierwsze 9 odcinków jako "Pierwszy Rozdział", który zakończył się odcinkiem Into the Forest I Go i rozliczone jako "Jesienny finał (Fall Finale)". Pozostałe odcinki sezonu nazywane "Drugim Rozdziałem" rozpoczęły się odcinkiem Despite Yourself. Star Trek: Discovery to pierwsza w historii z serii Star Trek bez tytułu odcinku, który nie był pokazany na początku pierwszego aktu.

29 Sierpnia 2018. Variety podało, że do każdego odcinka pierwszego sezonu dołączono cenę produkcji 8-8.5 miliona US$. [3]
5 Września 2018. CBS Television Studios przyznało, że kiedy dane Variety były cytowane na stronie CBS ComicBook.com website, program był zatem "jednym z najdroższych w historii telewizji". [4]
  • Ten sam artykuł Variety ujawnił również zestawy Klingońskich statków kosmicznych, których koszt wynosił 3 miliony US$.

Odbiór[]

Pierwszy sezon serialu Star Trek: Discovery otrzymał krytyczną ocenę strony serwisu internetowego Rotten Tomatoes, której wynik wynosił 83% ze średnią oceną 7.07 na 10. Otrzymał również 52% ze średnią oceną 3 na 5, co wskazuje na rozdźwięk między krytykami, a widzami/fanami. [5] Opinie odbiorców zamieszczone na stroni Rotten Tomatoes zostały potwierdzone przez recenzje klientów na Amazon.com wykazujące na bardzo podobną ocenę odbiorców, ale również szorstki i raczej ostry podział 60/40 podoba/nie podoba w samej oglądalności/grupie fanów. [6]

Inna strona Metacritic potwierdziła krytyczne ustalenia Rotten Tomatoes, podając nieco wyższy 72% wynik oceny krytyków w pierwszym sezonie w porównaniu z średnią oceną 70.7%, a Tomatoes 70.7%. Podała znacznie niższy wskaźnik oglądalności na poziomie 4.6 na 10, zgodnie z tymi samymi liniami co raport Amazon, ale teraz z podziałem podoba/nie podoba, który pokazuje przybliżony podział 50/50. [7]

Z dużymi fanfarami ogłoszono nominacje do nagrody branżowej po pierwszym sezonie serialu, takie jak za 2018 Nagroda Medialna GLAAD 19 Stycznia 2018, [8] pięć Nagród Saturna w 27 Czerwca 2018, [9], oraz dwie prestiżowe Nagrody Emmy 12 Lipca 2018. [10]

CBS Studios przeprowadziło obszerną kampanię w postaci wyszukanego mailów, filmów online, mediów społecznościowych, kampanii outdoorowej i wielu innych wydarzeń, aby zdobyć szansę na nominację do nagrody Emmy [11], okazało się to bezskuteczne. Ku rozczarowaniu studia, działa te zapewniły tylko dwie nominacje w mniejszych kategoriach technicznych, z których żadna nie wygrała. Szczególnie rozczarowujący i pomimo podjętych starań był fakt, że serial nie był brany pod uwagę w żadnej z głównych nagród, albo artystycznych. Nagrody Emmy, tych z różnych kategorii aktorskich, w szczególności żadnej z Star Trek programy telewizyjne kiedykolwiek wygrały, a nawet były nominowane, pomijając trzy nominacje Leonard Nimoy z 1967-1969, nominacja "Najlepszy aktor drugoplanowy".

Dodatkową zniewagą dla kontuzji była zawstydzająca okoliczność, że mocno inspirowany Star Trek odcinek czwartego sezonu "USS Callister" odnoszący sukcesy brytyjski Channel 4 serial antologii opowiadań ostrzegawczych Black Mirror został sam nominowany do sześciu z ośmiu nagród Emmy czwartego sezonu. W większości w głównych kategoriach, z których wygrał nie mniej niż cztery, w tym najbardziej prestiżową z nich, za "Wybitny Film Telewizyjny". [12] [13]

Jednak, Star Trek wygrał w tym roku nagrodę pocieszenia Nagrodę Emmy, honorową nagrodę "Nagroda Gubernatora", ale dotyczyło to całej telewizji franczyzy, której Discovery było w tym momencie tylko niewielka część jako "nowy dzieciak na bloku". Nagroda ta nie została jednak wręczona podczas głośnej, prestiżowej uroczystości Nagroda Emmy, podczas której otrzymało swoją nagrodę Black Mirror, ale jak zwykle praktycznie niezauważony "Creative Arts Emmys Show", weekend poprzedzający "prawdziwą" ceremonię. [14]

Co zaskakujące, Nagrody Saturn zaczął rozróżniać produkcje dla (klasycznej) telewizji od produkcji dla serwisów streamingowych, które ubiegały się o Discovery. Dowodem na to jest okoliczność, że Seth MacFarlane The Next Generation zainspirował serial science fiction The Orville, który szybko stał się konkurentem franczyzy. Zdobył również nagrodę "Najlepszy Serial" za swój pierwszy sezon, choć w tym przypadku w oryginalnej kategorii "Najlepszy Serial Telewizyjny Science Fiction".

W sumie pierwszy sezon był nominowany do dwudziestu trzech nagród branżowych, z których trzy wygrał.

2017-2018 Star Trek: Discovery Sezon 1 nagrody i wyróżnienia
Nagroda Kategoria Nominacje Wynik
Nagroda CDG Znakomity serial telewizyjny Sci-Fi/Fantasy Gersha Phillips Nominowany
Nagroda Dragon Najlepszy serial Science Fiction albo Fantasy Bryan Fuller, Alex Kurtzman
Nagroda Emmy Znakomity makijaż protetyczny dla serialu, serial limitowany, film albo specjalnych (Will You Take My Hand?) Glenn Hetrick (kierownik działu efektów specjalnych makijażu), James MacKinnon (kierownik działu efektów specjalnych makijażu), Hugo Villasenor (artysta efektów specjalnych makijażu), Rocky Faulkner (artysta efektów specjalnych makijażu), Chris Bridges (dodatkowy artysta efektów makijażu), Shane Zander (dodatkowy artysta efektów makijażu), Neville Page (projektant protez) i Michael O'Brien (projektant protez)
Znakomita edycja dźwięku dla godzinnych seriali komedii albo dramatu (What's Past Is Prologue) Jon Mete (nadzorujący edytor dźwięku), Tim Farrell (projektant dźwięku), Christopher Assells (edytor dźwięku), Matt Taylor (adr edytor), Trevor Sperry (edytor efektów dźwiękowych), Ashley Harvey (edytor dialogu), Angelo Palazzo (edytor efektów dźwiękowych), Peter D. Lago (edytor efektów dźwiękowych), Christopher Scarabosio (edytor efektów dźwiękowych), Matt Decker (edytor muzyki), James Bailey (edytor efektów dźwiękowych), Alex Ullrich (edytor efektów dźwiękowych) i Matt Salib (edytor efektów dźwiękowych)
Nagroda Empire Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym Jason Isaacs Wygrana
Nagroda Medialna GLAAD Znakomity serial dramat CBS Television Studios/All Access Nominowany
Nagroda Hugo Najlepsza prezentacja dramatyczna - krotka forma (Magic to Make the Sanest Man Go Mad) Aron Eli Coleite (pisarz), Jesse Alexander (pisarz) i David Barrett (dyrektor)
Nagroda publicystów ICG [15] Nagroda Maxwell Weinberg (Telewizja) Kristen Hall [16]
Naagroda IGN (2017) Najlepszy serial akcji CBS Television Studios/All Access
Najlepszy nowy serial telewizyjny
Nagroda Joey Najlepsza aktorka w roli głównej w serialu telewizyjnym 7-12 lat Arista Arhin
Nagroda Telewizyjna OFTA Najlepszy makijaż/Stylizacja włosów w serialach CBS Television Studios/All Access
Najlepszy dźwięk w serialach
Najlepsze efekty wizualne w serialach
Nagroda Peabody Rozrywka, dzieci i młodzież
Naagroda Saturn Naajlepszy aktor w telewizji Sonequa Martin-Green Wygrana
Najlepsze nowe media serialu telewizyjnego CBS Television Studios/All Access
Najlepszy aktor w telewizji Jason Isaacs Nominowany
Najlepszy aktor drugoplanowy w telewizji Doug Jones
Najlepsze wystąpienie aktora gościnnego w serialu telewizjnym Michelle Yeoh
Nagroda VES Wybitne efekty specjalne w fotorealnym odcnku (The Vulcan Hello) Jason Michael Zimmerman, Aleksandra Kochoska, Ante Dekovic i Mahmoud Rahnama
Znakomite komponowanie w fotorealnym odcnku Phil Prates, Rex Alerta, John Dinh i Karen Cheng
Nagroda Młodego Artysty Najlepsze wystąpienie w serialu telewizyjnym - powtarzająca młoda aktorka Arista Arhin

Kredyty[]

Rola główna[]

Sonequa Martin-Green jako Michael Burnham
Doug Jones jako Saru
Shazad Latif jako Ash Tyler ("Choose Your Pain" - "Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Anthony Rapp jako Paul Stamets ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Mary Wiseman jako Sylvia Tilly ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Oraz
Jason Isaacs jako Gabriel Lorca ("Context Is for Kings" - "What's Past Is Prologue")

Ekipa[]

Kasting
Margery Simkin, CSA
Orly Sitowitz, CSA
Muzyka i motyw
Jeff Russo
Kostiumograf
Gersha Phillips
Kierownik efektów wizualnych
Jason Zimmerman
Edytowany przez
Jon Dudkowski, A.C.E. ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings", "Lethe", "Into the Forest I Go", "Will You Take My Hand?")
Scott Gamzon, A.C.E. ("Battle at the Binary Stars", "Choose Your Pain", "The Wolf Inside", "The War Without, The War Within")
Andrew Coutts ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Despite Yourself", "What's Past Is Prologue")
Steve Haugen ("Si Vis Pacem, Para Bellum", "Vaulting Ambition")
Andreas Karrer ("Vaulting Ambition")
Scenograf
Mark Worthington ("The Vulcan Hello")
Todd Cherniawsky ("Battle at the Binary Stars" - "Choose Your Pain")
Mark Steel ("Lethe")
Tamara Deverell ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "Will You Take My Hand?")
Reżyser zdjęć
Guillermo Navarro, A.S.C. ("The Vulcan Hello")
Colin Hoult, C.S.C. ("Battle at the Binary Stars", "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Lethe", "Si Vis Pacem, Para Bellum", "Despite Yourself", "Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within")
Darran Tiernan, I.S.C. ("Context Is for Kings")
Glen Keenan, C.S.C. ("Choose Your Pain", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Into the Forest I Go", "The Wolf Inside", "What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
Producenci
Geoffrey Hemwall ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
April Nocifora
Aaron Baiers
Jill Danton ("The Vulcan Hello")
Thom J. Pretak ("Battle at the Binary Stars" - "The Wolf Inside")
Ted Miller ("The Wolf Inside" - "Will You Take My Hand?")
Producenci konsultingowi
Nicholas Meyer ("The Vulcan Hello" - "What's Past Is Prologue")
Craig Sweeny ("The Vulcan Hello" - "What's Past Is Prologue")
Producenci współ wykonawczy
Jesse Alexander ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Aron Eli Coleite ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Joe Menosky ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Olatunde Osunsanmi
Lisa Randolph ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "Will You Take My Hand?")
Jordon Nardino ("Si Vis Pacem, Para Bellum" - "Will You Take My Hand?")
Frank Siracusa ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
John Weber ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Ted Sullivan ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Producenci wykonawczy
Bryan Fuller
David Semel ("The Vulcan Hello")
Eugene Roddenberry
Trevor Roth
Akiva Goldsman
Heather Kadin
Gretchen J. Berg
Aaron Harberts
Alex Kurtzman
Na podstawie Star Trek stworzone przez
Gene Roddenberry
Stworzone przez
Bryan Fuller
Alex Kurtzman
Producent stowarzyszony
Dana N. Wilson
Redaktorzy wykonawczy
Bo Yeon Kim
Erika Lippoldt
Sztab pisarzy
Kirsten Beyer
Sean Cochran ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Kemp Powers ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Production Managers
David Till ("The Vulcan Hello" - "What's Past Is Prologue")
David Vaughan ("Despite Yourself" - "Will You Take My Hand?")
Pierwsi asystenci dyrektorów
Beau Ferris ("The Vulcan Hello")
Libby Hodgson ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings", "Lethe", "Into the Forest I Go", "Vaulting Ambition", "Will You Take My Hand?")
Tim Singh ("Battle at the Binary Stars", "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Si Vis Pacem, Para Bellum", "The Wolf Inside", "The War Without, The War Within")
Woody Sidarous ("Choose Your Pain", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Despite Yourself", "What's Past Is Prologue")
Drudzy asystenci dyrektorów
Rita Colucci ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings", "Lethe", "Into the Forest I Go", "Vaulting Ambition", "Will You Take My Hand?")
Kira McCord ("Battle at the Binary Stars", "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Si Vis Pacem, Para Bellum", "The Wolf Inside", "The War Without, The War Within")
Jason Washington ("Choose Your Pain", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Ben Marrello ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Despite Yourself", "What's Past Is Prologue")
Kasting Kanada
Lisa Parasyn, CSA
Jon Comerford, CSA
Oryginalny Star Trek temat
Alexander Courage
Dekorator sceny
Peter P. Nicolakakos
Mistrzowie nieruchomości
Mario Moreira ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Jim Murray ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Nadzorujący dyrektor artystyczny
Mark Steel ("Context Is for King" - "Choose Your Pain")
Joshu De Cartier ("The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Dyrektorzy artystyczni
Greg Chown ("The Vulcan Hello" - "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
Matt Middleton
Mark Steel ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Jody Lynn Clement ("Choose Your Pain" - "Will You Take My Hand?")
Animacja
Timothy Peel
Pierwszy asystent grafiki
Andy Tsang
Pierwszy asystent dyrektorów artystycznych
Natasha Peschlow ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Joshu De Cartier ("Context Is for Kings" - "Choose Your Pain")
Chris Bretecher ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Alex Brock ("Lethe" - "Will You Take My Hand?")
Shirin Rashid ("Context Is for Kings" - "Choose Your Pain", "Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
Hayley Isaacs ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Alexandra Juzkiw ("Context Is for Kings" - "Choose Your Pain")
Guinevere Cheung ("Context Is for Kings")
John Kim ("Context Is for Kings" - "The War Without, The War Within")
Matt Morgan ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Dan Norton ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Emilie Poulin ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Jane Stoiacico ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Itsuko Kurono ("Context Is for Kings")
Michael Stanek ("Context Is for Kings" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Jeremy Gillespie ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Martha Sparrow ("Into the Forest I Go")
Chris Penna ("The Wolf Inside" - "Will You Take My Hand?")
Asystent kierownika produkcji
Kosta Orfanidis ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Michael Stoyanov ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Trzeci asystenci dyrektorów
Ross Vivian ("Context Is for Kings" - "The Wolf Inside")
Brooke Fifield ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Jessica Kirec ("Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Kieffer Moxness ("Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
David Lester ("What's Past Is Prologue")
Jordan Roy ("What's Past Is Prologue")
Nadzorujący skrypt
Marta Borowski ("The Vulcan Hello", "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Lethe", "Si Vis Pacem, Para Bellum", "Despite Yourself", "Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within")
Lisa Burling ("Battle at the Binary Stars" - "Context Is for Kings", "Choose Your Pain", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Into the Forest I Go", "The Wolf Inside", "What's Past Is Prologue")
Samantha Armstrong ("Will You Take My Hand?")
Operator kamera A
Tony Guerin
Operator kamera B
Sean Sealey ("The Vulcan Hello" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Brad Crosbie ("Into the Forest I Go" - "Despite Yourself")
Gilles Corbeil ("The Wolf Inside" - "Vaulting Ambition")
Yoann Malnati ("What's Past Is Prologue" - "Will You Take My Hand?")
Mikser dźwięku
Ao Loo ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "The Wolf Inside" - "Will You Take My Hand?")
Shawn Kirkby ("Si Vis Pacem, Para Bellum" - "Despite Yourself")
Mikrofoniarz
Sean Armstrong
Współpracownik kastingu
Emily Cook
Kanadyjski asystent kastingu
Sara Dang
Lisa Demeo
Emily Johnston
Menadżerowie lokalizacji
John Musikka ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Into the Forest I Go")
Melissa Warry-Smith ("Despite Yourself" - "Will You Take My Hand?")
Kierownik studia
Robert Jones
Asystenci lokalizacji produkcji
Chris Vargas ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Kevin Allen ("Context Is for Kings" - "The Wolf Inside")
Fermin Balado ("Context Is for Kings" - "What's Past Is Prologue")
Gordon Byford ("Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
Richard St. Onge ("The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Nadzorca kostiumów
Karen Lee
Asystent projektanta kostiumów
Kimberly Catton ("The Vulcan Hello")
Megan Oppenheimer ("The Vulcan Hello")
Damion Saliani ("The Vulcan Hello" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Bernadette Croft ("Battle at the Binary Stars" - "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
Avery Plewes ("Choose Your Pain" - "Lethe")
John Dunnett ("Lethe" - "What's Past Is Prologue")
Erin Daprato ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "Will You Take My Hand?")
Deanna Sciortino ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "Will You Take My Hand?")
Główny projektant kostiumów
Neville Page
Głowa departamentu makijażu
Colin Penman
Głowa departamentu włosów
Ryan Reed
Głowa departamentu efektów makijażu
Glenn Hetrick
James MacKinnon
Dodatkowy makijaż protetyczny
Paul Jones ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Makijaż protetyczny efekty specjalne i specjalność projektowania pancerzy i stworzony przez
Glenn Hetrick and Neville Page's Alchemy Studios
Księgowy produkcji
Debbie Van Dusen
Pierwszy asystent księgowego
Dawn Howat
Vess Stoeva
Susan Al'Thor ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
Darleen Abbott ("Into the Forest I Go" - "The War Without, The War Within")
Pierwszy asystent księgowego ds. budownictwa
Susan Al'Thor ("Context Is for Kings" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Drugi asystent księgowego
Rebecca Pearson
Shane Pollard
Vanna Roopchand ("The Vulcan Hello" - "What's Past Is Prologue")
Księgowy płac
Mark Bilas
Melanie Foley
Projektant oświetlenia
Franco Tata
First Company Grip
Robert Daprato
1 asystent kamera A
Barrett Axford ("The Vulcan Hello" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Andrew Stretch ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
1 asystent kamera B
Brian White
1 asystent kamera C
Craig Jewell ("What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
2 asystent kamera A
Christina Louie ("The Vulcan Hello" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Stephen Gould ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
2 asystent kamera B
Craig Jewell ("The Vulcan Hello" - "Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within")
Technik obrazowania cyfrowego
Rob Stronghill
Koordynator produkcji
Janet Gayford ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Alison Waxman ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Will You Take My Hand?")
Koordynator skryptu
Melissa Goldstein
Pierwszy asystent koordynatora produkcji
Allison Lahav ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Nicole Lane ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
Taylor Danton ("Si Vis Pacem, Para Bellum" - "Will You Take My Hand?")
Drugi asystent koordynatora produkcji
Derrick O'Toole ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Laura Miles ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Will You Take My Hand?")
Asystenci produkcji biurowej
Tom Fitzpatrick
Laura Miles ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Michaela Peker ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Chris Stiebel ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Cornelia Audrey ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "What's Past Is Prologue")
Kevin Hazlehurst ("The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Dodatkowy projekt produkcji autorstwa
Todd Cherniawsky ("The Vulcan Hello")
Drugi asystent dyrektora artystycznego
Hyebin Yoon ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Nadzorca odtwarzania
Mark Lewandowski ("The Vulcan Hello")
Twórcy scenorysów
Rob McCallum
Amro Attia ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
Artyści koncepcyjni
Goran Delic
Bartol Rendulic ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
John Eaves ("Lethe" - "Will You Take My Hand?")
Menedżer zasobów cyfrowych
James Jarvis ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Koordynator działu sztuki
Katie Brock
Koordynator kaskaderów
Rick Forsayeth ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Christopher McGuire ("Context Is for Kings" - "Si Vis Pacem, Para Bellum", "What's Past Is Prologue" - "Will You Take My Hand?")
Neil Davison ("Into the Forest I Go" - "Vaulting Ambition")
Koordynator walki
Hubert Boorder ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Will You Take My Hand?")
Koordynator efektów specjalnych
Darcy Callaghan
Klucz efektów specjalnych
Sophie Vertigan ("The Vulcan Hello" - "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
Hudson Kenny ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
Kierownik garderoby
Kevin Haeberlin ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Greg Langham
Greg Carson ("Lethe")
Byron Patchett ("Lethe")
Nadzorca szkieł kontaktowych
Mandy Ketcheson
Klucz sceniczny
Jay Kirk ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Główni malarze
Peter Aquilina ("Battle at the Binary Stars" - "Choose Your Pain", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Soux Ellis ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Dave Rosa ("Lethe", "Into the Forest I Go" - "The Wolf Inside")
Tim Campbell ("Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
Scenowi malarze
Brad Francis ("Battle at the Binary Stars" - "Despite Yourself", "The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Katarina Tarrant ("The Wolf Inside" - "What's Past Is Prologue")
Koordynator budowy
Ross Fraser ("The Vulcan Hello" - "Vaulting Ambition")
Kevin McCullagh ("What's Past Is Prologue" - "Will You Take My Hand?")
Główny stolarz
Travis Israel Staley ("The Vulcan Hello" - "The Wolf Inside")
Tyson Snels ("Vaulting Ambition")
Paul Jefferson ("What's Past Is Prologue" - "Will You Take My Hand?")
Stolarz scenowy
Tyson Snels ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Despite Yourself")
Andrew Casement ("The Wolf Inside" - "Will You Take My Hand?")
Koordynator ds. Transportu
Jazz Helie
Kapitan transportu
Michael Corazza
Współ kapitan transportu
Grant Volkers
Nadzorca VFX
Ante Dekovic
Producent VFX
Aleksandra Kochoska
Główny artysta VFX
Charles Collyer
Starszy koordynator VFX
David Takemura
Koordynatorzy VFX
Ayana Reid
Julie Rothfarb
Lauren Kramer ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
Nadzorca VFX Plate
Alexander Wood ("Choose Your Pain" - "Will You Take My Hand?")
Zastępca nadzorcy VFX
Mahmoud Rahnama ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
Nadzorca VFX Previs
Stephen J. Pavelski ("Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
Dyrektor artystyczny VFX LA
William Budge ("Lethe")
Menadżer produkcji VFX
Helen Jen ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Dodatkowa edycja przez
Cecily Rhett ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
Asystenci redaktorów
Matthew Kovach ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings", "Lethe", "Into the Forest I Go", "Will You Take My Hand?")
Jeffrey D. Brown ("Battle at the Binary Stars")
John Mullin ("Battle at the Binary Stars", "Choose Your Pain", "The Wolf Inside", "The War Without, The War Within")
Dennis Alaniz ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry", "Magic to Make the Sanest Man Go Mad", "Despite Yourself", "What's Past Is Prologue")
Disha Patel-Webb ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
Andreas Karrer ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
Matthew Barton ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
Tim Brinker ("Despite Yourself", "What's Past Is Prologue")
Edytorzy VFX
Jonathan Angus ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Glenn Cote
Asystent Edytorów VFX
Greg Minihan
Jason Sikora ("Into the Forest I Go" - "Will You Take My Hand?")
Kierownik postprodukcji
Bradley Ramirez ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Will You Take My Hand?")
Koordynator postprodukcyjny
Ruben Michael Molina
Asystent postprodukcyjny
Ryan Miles
Badacze
Anthony Maranville
Asystenci pisarzy
Tyler Dinucci ("The Vulcan Hello" - "What's Past Is Prologue")
Brandon Schultz
Christopher Silvestri
Trener dialektów
Rea Nolan
Dodatkowy trener dialektów
Jeffrey Simlett
Klingoński tłumacz
Robyn Stewart
Usługi rzemieślnicze
Star Grazing Inc. ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Serwery
Darlene Ibbitson ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Monica Madden ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Catering na planie
Gourmet Catering
Asystenci do A. Kurtzman
Julian Gross ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Robyn Johnson
Asystenci do G. Berg i A. Harberts
Chris Danby
Asystenci do H. Kadin
Kathryn Alsman
Asystenci do A. Goldsman
Chloe Gebacz
Asystenci do C. Sweeny
Kaycee Felton-Lui
Asystenci do D. Semel
Chelsea Dowling ("The Vulcan Hello")
Asystenci wykonarczy Toronto
Emma Sampson

Jednostka L.A.[]

Kierownik produkcji jednostkowej
Joe Lotito ("The Vulcan Hello")
Pierwszy asystent dyrektora
Susan M. Elmore ("The Vulcan Hello")
Drugi asystent dyrektora
Marcia Woske ("The Vulcan Hello")
Koordynator kaskaderów LA
Joel Kramer ("The Vulcan Hello")
Dyrektor artystyczny LA
William Budge ("The Vulcan Hello")
Koordynator produkcji LA
Andrew McCulloch ("The Vulcan Hello")
Koordynator budowy LA
Eddie Esparza ("The Vulcan Hello")
Technik prowadzący żuraw LA
Philip Hallford ("The Vulcan Hello")
Główny technik oświetlenia LA
David Lee ("The Vulcan Hello")
Kierownik działu włosów LA
Darrell Redleaf-Fielder ("The Vulcan Hello")
LA Make Up Department Head
Karen Iverson ("The Vulcan Hello")

Jednostka Jordan[]

Producenci Jordan
Elan Dassani ("The Vulcan Hello")
Rajeev Dassani ("The Vulcan Hello")
Kosta Orfanidis ("The Vulcan Hello")
Jednostka producenta Jordan
Issam M. Husseini ("The Vulcan Hello")
Koordynator produkcji Jordan
Tala Olabi ("The Vulcan Hello")
Nadzorca skryptu Jordan
Haya Kattan ("The Vulcan Hello")
Główny technik oświetleniowy Jordan
Hosni Al Baqa ("The Vulcan Hello")
Dyrektor artystyczny Jordan
Sami Keilani ("The Vulcan Hello")


Usługi dźwiękowe według
Warner Bros. Post Production Creative Services
Nadzorca dźwięku
Jon Mete
Projektant dźwięku
Tim Farrell
Ponowne nagrywanie mikserów
Alexander Gruzdev (credited as Alex Gruzdev in "The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Brad Sherman
Mix Tech
Brad Bell ("Into the Forest I Go" - "What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
Edytor Dialogu
Ashley Harvey ("Lethe" - "Si Vis Pacem, Para Bellum", "Vaulting Ambition")
Edytor Dialogu i ADR
Kim Wilson ("Context Is for Kings")
Ashley Harvey ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Choose Your Pain", "Into the Forest I Go" - "The Wolf Inside", "What's Past Is Prologue")
Redaktor ADR i Dialogu
Ashley Harvey ("The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
ADR Edytor
Ashley Harvey ("Context Is for Kings")
Matt Taylor ("Lethe" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Edytory efektów dźwiękowych
Angelo Palazzo ("Context Is for Kings" - "Despite Yourself")
Peter D. Lago, M.P.S.E. ("Despite Yourself", "What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
Chris Assells ("The War Without, The War Within")
Ken Young ("Will You Take My Hand?")
Edytor SFX i Foley
Peter D. Lago, M.P.S.E. ("Lethe" - "Into the Forest I Go")
Edytor Foley
Peter D. Lago, M.P.S.E. ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Choose Your Pain")
Matt Taylor ("Will You Take My Hand?")
Redaktor ADR i Foley
Matt Taylor ("The Wolf Inside", "The War Without, The War Within")
Artyści Foley
Jim Bailey ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Sanaa Kelley ("Context Is for Kings" - "The Wolf Inside")
Alex Ullrich ("Vaulting Ambition")
Ginger Geary ("What's Past Is Prologue")
Hilda Hodges ("The War Without, The War Within")
Gretchen Thomas ("The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Foley Mikser
Trevor Sperry ("Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Asystent edytora dźwięku
Deron Street ("Context Is for Kings" - "Lethe", "What's Past Is Prologue")
Damon Cohoon ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad" - "The Wolf Inside", "The War Without, The War Within" - "Will You Take My Hand?")
Kim Morrell ("Vaulting Ambition")
Postprodukcyjne usługi dźwiękowe świadczone przez
Skywalker Sound, A Lucasfilm Ltd. Company,
Marin County, California ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Projektant dźwięku
Christopher Scarabosio ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
Edytor muzyki
Szablon:Dis
Inżynier wyniku i mikser
Michael Perfitt ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Asystent punktacji
Perrine Virgile ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Orkiestrator
Amie Doherty ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
MIDI Tech
Traci Turnbull ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Ocena Wrangler
Matea Prljevic ("Battle at the Binary Stars" - "Will You Take My Hand?")
Usługi dzienników przez
Bling Digital ("The Vulcan Hello" - "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Usługi postprodukcyjne według
Szablon:Dis ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Producent nadzorujący Chainsaw
Byron Smith ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Edytor online Chainsaw
Chad Cole ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Główny inżynier Chainsaw
Jeff Sengpiehl ("Context Is for Kings" - "Choose Your Pain")
Koordynacja koloru przez
Company 3 ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Ostateczna kolorystyka Firma 3
Stefan Sonnenfeld ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
Usługi kamer, obiektywów i postprodukcji przez
SIM ("Lethe" - "Will You Take My Hand?")
Producent nadzorujący SIM
Byron Smith ("Lethe" - "Will You Take My Hand?")
Online edytor SIM
Chad Cole ("Lethe" - "Will You Take My Hand?")
Główny inżynier SIM
Jeff Sengpiehl ("Lethe")
Ostateczna kolorystyka
Todd Bochner ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Will You Take My Hand?")
Systemy do edycji
Hula Post
Kamera i obiektywy według
Sim Digital ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
Sprzęt do chwytania i oświetlania według
PS Production Services ("Lethe" - "Despite Yourself")
Sim Lighting and Grip ("The Wolf Inside" - "Will You Take My Hand?")
Projekt głównego tytułu przez
Prologue
Efekty wizualne przez
Pixomondo
Crafty Apes ("The Vulcan Hello", "Context Is for Kings" - "Will You Take My Hand?")
Spin VFX ("The Vulcan Hello" - "Despite Yourself", "Vaulting Ambition" - "Will You Take My Hand?")
Ghost VFX ("Choose Your Pain" - "Lethe", "Si Vis Pacem, Para Bellum", "The Wolf Inside" - "Vaulting Ambition", "The War Without, The War Within", przypisane jako VFX in "The Wolf Inside" - "Vaulting Ambition")
Buf ("Choose Your Pain", "Si Vis Pacem, Para Bellum")
Intelligent Creatures ("Context Is for Kings")
Monsters, Aliens, Robots, Zombies ("Context Is for Kings", "Choose Your Pain")
FX3X ("Despite Yourself" - "What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
Redlab ("Vaulting Ambition" - "What's Past Is Prologue", "Will You Take My Hand?")
Wyprodukowano przy udziale firmy
Canadian Production Services Tax Credit
CBS Studios Inc.
Secret Hideout
Roddenberry Entertainment
Living Dead Guy
CBS All Access Originals
CBS Television Studios
Netflix

Uncredited[]

  • Marina Abramyan – Art Department Coordinator: L.A. Unit ("The Vulcan Hello")
  • Sinan Marc Akdemir – Junior 3D Generalist: Pixomondo
  • Dave Axford – Sculpture and Mould shop Artist
  • Henry Banger Benvenuti – Scenic Painter
  • Pietro Berto – Character Artist
  • Daniel Biagi – Assistant to Producers
  • Matt Boardman – Render Coordinator/Graphic Artist: CBS Television Studios
  • Blake Bolger – Costume Fabricator: Alchemy Studios
  • Chris Bridges – Special Makeup Effects Artist
  • Szablon:Dis – Makeup Artist
  • Steven Browning – Lead Modeler
  • Chris Burgoyne – Makeup Artist
  • Chris Byrne – Second Unit Director ("The Vulcan Hello")
  • Roberto Campanella – Movement Coordinator/Creator
  • Graham Chivers – Special Effects Makeup Artist
  • Sophie Cloutier – Playback Operator
  • Aaron Colman-Hayes – 3D Artist and Scan Technician
  • Heather Constable – Background Set Supervisor
  • Michael R. Currie – Render Assistant: CBS Television Studios
  • Natalie Dale – Utility Stand-in
  • Anton Demerjian – Second Assistant Camera Operator: Jordan Unit ("The Vulcan Hello")
  • Pierre Drolet – 3D Modeler ("The Vulcan Hello"; "Battle at the Binary Stars"): CBS Television Studios (subcontractor)
  • Joel Durham – Lead Texture Artist
  • Rocky Faulkner – Key Special Effects Makeup Artist
  • Adelaide Filippe – Concept Designer: FBFX ltd.
  • Jordan Gagne – Composer: Additional Music
  • Matthew Gore – Senior Visual Effects Producer ("The Vulcan Hello")
  • Douglas E. Graves – VFX CG artist/digital model builder and texture artist ("The Vulcan Hello")
  • Nour Halawani – Additional Sound Recordist: Jordan Unit ("The Vulcan Hello")
  • Aaron Hamman – Modeling Supervisor
  • Kevin Haney – Makeup Artist
  • Adrian Hardy – Set Dresser ("Battle at the Binary Stars"–"The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Christoph Hasche – Digital Compositor: MovieBrats Studios ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Vic Holt – President 2CGVFX
  • Phil Hope – Concept Designer
  • Tim Kafka – Lighting Supervisor
  • Jesse Kawzenuk – Main Unit Data Wrangler
  • Alan G. Kelly – Additional Camera Operator/Steadicam Operator
  • Szablon:Dis – Senior Concept Illustrator ("The Vulcan Hello"–"Battle at the Binary Stars")
  • Jessica Kirec – Set Production Assistant
  • Mark Krentz – Associate CG Supervisor: Spin VFX/Senior VFX Artist
  • Eryn Krueger Mekash – Special Makeup Effects Artist
  • Kevin Lafferty – Line Producer/Producer
  • Ray Lai – Concept Illustrator/Prop Designer
  • Pat Lau – VFX Supervisor/Matte Painter
  • Dennis Liddiard – Makeup Artist
  • Daniel Hyun Lim – Senior Illustrator/Costume Concept Designer
  • Julian Lojek – Lead Compositor: Pixomondo
  • Peter Mabrucco – Assistant to V. Natali ("The Vulcan Hello")
  • Sang Maier – Props Buyer
  • Anne Marley – Travel Coordinator
  • Sheilagh McGrory – Prosthetic Shop Assistant
  • Mike Mekash – Special Effects Makeup Artist
  • Samuel Michlap – Concept Designer: Klingon starships ("The Vulcan Hello")
  • Divyansh Mittal – Digital Compositor: Pixomondo
  • Bart Mixon – Special Effects Makeup Artist ("The Vulcan Hello")
  • Michele Monaco – Special Effects Makeup Project Manager
  • Jose Mora-Perez – Special Effects Makeup Sculptor: Alchemy Studios
  • Alamgir Muhammad – Costume department
  • Sébastien Nebout – Compositor: BUF
  • Oksana Nedavniaya – Costume Illustrator/Costume Concept Artist
  • Julie Ng
  • Michael O'Brien – Art Director/Head Sculptor: Alchemy Studios
  • Grant Pearmain – Sculptor: FBFX ltd.
  • William Powlowski – Senior Visual Effects Supervisor
  • Kevin Quattro – VFX/CG Supervisor
  • Loretta Ramos – Producer
  • Richard Redlefsen – Prosthetic Makeup Artist ("The Vulcan Hello"–"Battle at the Binary Stars")
  • Kai Reimer-Watts – Technician
  • Alejandro Reyes-Andreu – Set Dresser
  • John Rouse – VFX Integration Supervisor: CBS Television Studios ("The Vulcan Hello")
  • Matt Salib – Foley Artist
  • Scott Schneider – Conceptual Set Designer/Specialist Set Designer
  • Sheila Mia Seifi – Dental Prosthetics Head: Alchemy Studios (Klingon teeth)
  • Den Serras – Pipeline Technical Artist
  • Matthew Skrobalak – Executive in Charge of Casting
  • Daniel Smallegange – Property Buyerr
  • Mike Smithson – Special Makeup Effects Artist ("The Vullcan Hello"–"Battle at the Binary Stars")
  • Bruce Spaulding Fuller – Special Makeup Effects Artist ("The Vulcan Hello")
  • Julie St-Louis – Stunt Safety ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Mitch Suskin – Senior Visual Effects Supervisor: CBS Television Studios (June 2016-February 2017; pre-production)
  • Alan Sutton – Fire Safety Coordinator
  • Mack Sztaba – Concept Artist
  • Hitesh Thadani – Compositor: Pixomondo
  • Jan Thijs – Still Photographer
  • Ella Thompson – Pre-Production Art Assistant
  • Hugo Villasenor – Key Special Effects Makeup Artist
  • Dan Walker – Concept Artist
  • Matt Whelan – VFX Supervisor
  • Clarissa Justine Wiggers – Makeup Artist
  • Matthew Williamson – Animation Lead
  • Quinn Woods-Robinson – Render Assistant
  • Mark Wotton – Special Effects Costumer: Creature Effects Lab Tech
  • Shane Zander – Special Effects Makeup Artist

Niepotwierdzone[]

  • Karthik Adepu - Kompozytor: Pixomondo
  • Xavier Allard - Artysta cyfrowy: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Indiana Allemang - Kluczowy artysta makijażu
  • Wesley Alley - Asystent Głównego Technika Oświetlenia: Jednostka Los Angeles ("The Vulcan Hello")
  • Wasili Angelopoulos - Twórca rekwizytów : skafandry ("The Vulcan Hello")
  • Jonathan Angus - Edytor efektów wizualnych ("The Vulcan Hello")
  • Berenice Antoine - Artysta cyfrowy: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Michael Armstrong - Trener dialektów dla Shazad Latif
  • Natalia Atlija - Asystent stażysty dyrektora artystycznego
  • Nick Augustyn - Drugi asystent/Stażysta Dyrektora Artystycznego/Scenograf
  • Shereen Baddour - Drugi asystent operatora kamery: Jednostka Jordan ("The Vulcan Hello")
  • Adam Baker - Animator ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • J. Cody Baker - Asystent Kolorysta ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
  • Mike Barber - Edytor efektów wizualnych ("Battle at the Binary Stars" - "Context Is for Kings")
  • Tanya Batanau-Chuiko - Główny Krawiec (Head Cutter) ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
  • Patrick Baxter - Artysta efektów specjalnych makijażu
  • Nicola Bendrey - Artysta efektów specjalnych makijażu
  • Daniel Biagi - Asystent producenta
  • Brian Black - Główny operator Scorpio
  • Christian Bobak - Craft Service
  • Nicolas Bonnell - Visual Effects Producer: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Leor Boshi - Set Decoration Coordinator
  • Nicolas Bouf - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Scotia Boyd - Prosthetics Crew ("The Vulcan Hello")
  • Robert Branam - Video Assist Operator: L.A. Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Steven Browning - CG Modeller
  • Krista Burbidge - Makeup Artist
  • Cavan Campbell - Rigging Electrician
  • Scott Cannizzaro - ADR Mixer
  • Ian Carre-Burritt - Set Lighting Technician: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Jean-Andre Carriere - Set Designer ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")/Art Director ("Battle at the Binary Stars")
  • Lauren Carson - Second Assistant C Camera Operator ("Battle at the Binary Stars" - "Choose Your Pain")
  • Kevin Carter - Contact Lens Painter
  • Olivier Cauwet - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Joel Chambers - Digital Compositor
  • Kathleen Vernice Chavez - Art Apprentice
  • Michael Cherrington - Camera Crane Operator ("Battle at the Binary Stars" - "Choose Your Pain")
  • Alfonso Chin - Visual Effects
  • Allan Cooke - Artysta efektów specjalnych makijażu
  • Faye Crasto - Artysta efektów specjalnych makijażu
  • Xinyue Cui - Digital Compositor ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Choose Your Pain")
  • Pierre Debras - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Grégoire Delzongle - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Paul DeOliveira - Commpositing Supervisor: Spin VFX
  • Sujoy Dey - Digital Compositor ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
  • Alanna Dickie - Contact Lens Technician
  • John Dickenson - Illustrator ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Emerson Doerksen - Sculptor ("The Vulcan Hello")
  • Christophe Dupuis - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Guillaume Dureux - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Michael R. Edmund - Second Assistant Art Director/Scale Model Builder
  • Marion Eloy - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Elliott Elsey - ADR Recordist ("Battle at the Binary Stars")
  • Dave Erlichman - A Camera Dolly Grip
  • Eric Felland - Set Lighting Technician: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Cory Fisher - Artysta efektów specjalnych makijażu: Alchemy Studios
  • Henry Fong - Key Costume Illustrator ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Alissa Gee - Prosthetic Effects Technician
  • J.P. Giamos - VFX Producer: Spin VFX
  • Blake Goedde - VFX Lead ("The Vulcan Hello" - "Choose Your Pain")
  • Alexandria Goldman - Textile Artist
  • Javier Gonzalez - Specialty Costume Manufacturer
  • Florian Gourdin - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Jonathan Graham - Assistant Head Sculptor
  • Bryan Haines - Digital Compositoor ("The Vulcan Hello")
  • Meriam Hamila - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Tanya Hart - Props Buyer ("The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" - "Choose Your Pain")
  • Joanna Tracey Heaton - Daily Scenic ("The Vulcan Hello")
  • Sean Heissinger - ADR Editor ("Magic to Make the Sanest Man Go Mad")
  • Kirstin Herbst - Trainee Assistant Art Director/Second Assistant Illustrator
  • Tashan Hira - Construction Buyer
  • Alex Hirtenstein - Matte Painter: Concept Artist
  • Mitch Hounslow - Visual Effects Editor: Spin VFX
  • Rory James - Assistant Director
  • Tex Kadonaga - Set Designer ("The Vulcan Hello" - "Context Is for Kings")
  • Barry Kane - Chief Technical Officer: Spin VFX
  • Jesse Kawzenuk - Lead Data Wrangler
  • J.R. Kenny - Special Effects Technician
  • May Khalili - Assistant Art Director: Jordan ("The Vulcan Hello")
  • Hanadi Khurma - Costumer Crepusculans: Jordan Unit ("The Vulcan Hello")
  • Olga Kirnos - Assistant Makeup Artist
  • Zane Knisely - Special Makeup Effects Artist ("The Vulcan Hello" - "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • Claire Koonce - Casting Associate
  • Laura Krause - Previs Modeler: Pixomondo
  • Abhishek Kukreti - Digital Compositor ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
  • Romane Landrieux - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Johnny Larocque - Special Effects Technician
  • Derek Ledbetter - Compositing Supervisor ("The Vulcan Hello")
  • Wing Lee - Costume Cutter
  • Yulia Levitas - Compositor: Spin VFX
  • Drew Longland - Special Effects Technician
  • Renaud Louvet - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Kristi Lugo - Casting Assistant ("The Vulcan Hello")
  • Sandrine Lurde - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Sang Maier - Property Buyer
  • Jennifer Maillet - Digital Compositor
  • Pierre-Yves Marin - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Aurélien Marquaille - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Arthur Marx - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Saurabh Maurya - Lead CG Artist
  • Colin Mayne - Matte Painter ("The Vulcan Hello")
  • Matt McClurg - Previsualization Creative Supervisor: Pixomondo
  • Rachel McIntire - Dailies Technician: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Lisa McNeil - Second Unit Script Supervisor ("The Vulcan Hello")
  • Kyle Menzies - VFX Supervisor: Spin VFX
  • Carl Michaloski - Sculptor/Mouldmaker ("The Vulcan Hello")
  • Robert Murdoch - Camera Trainee
  • Geoffrey Niquet - Visual Effects Supervisor: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Cem Olcer - Visual Effects Supervisor: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Graham Penny - Data Wrangler
  • Nick Petoyan - Post Production Production Assistant
  • Regina Petrik - Driver
  • Tijana Petrovic - Art Apprentice
  • Félix Pirritano - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Thibault Plancq - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Michelle Poirier - Assistant Property Master ("The Vulcan Hello")
  • Corinna Porsia - First Assistant Art Director
  • Matthew Porteous - Sound Utility/Boom Operator
  • Thomas Pringle - Concept Artist
  • Andrew Read - Lighting Console Programmer
  • Cecily Rhett - Editor
  • Antonio Ribeiro - Digital Compositor: Spin VFX
  • Mike Rotella - Sculptor: Creature Effects
  • Mikaiel Russ - Digital Compositor ("The Vulcan Hello")
  • Jawed J.S. - Set Dresser ("The Vulcan Hello")/Set Decorator
  • Balthazar Sahel - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Michael Saintsbury - Special Effects Technician/Grip
  • Jean-Marc Saldini - Additional Focus Puller
  • Nagita Salsberry - Special Effects Artist ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
  • Adam Sauder - Board Operator
  • Robert Schajer - VFX Producer: Buf ("Choose Your Pain")
  • Marc Schatalow - Set Lighting Technician: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Jordan Schella - Rigging Electrician
  • Emily M. Schoener - Casting Associate
  • Alan Scott - Legacy Effects Supervisor ("The Vulcan Hello")
  • Vanessa Shah - Scout ("The Vulcan Hello")
  • Daryl Shail - Visual Effects Producer
  • Jaclyn Shoub - Set Decoration Buyer
  • Jesse Siglow - Visual Effects Artist ("The Vulcan Hello")
  • Maria Simonelli - Assistant Property Master
  • Diandra Soares - Set Production Assistant
  • Callie Sorce - ADR Recordist ("Battle at the Binary Stars")
  • Zeina Soufan - Costumer: Jordan Unit ("The Vulcan Hello")
  • Kitty Spiropoulos - Production Accountant
  • Mark Steel - Production Designer
  • Justin Steptoe - Digital Imaging Technician: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Jeffrey Swarts - Construction Unit Driver
  • Chloe Swintak - Set Dresser
  • Michael Tanton - Visual Effects Editor and Project Coordinator
  • Tom Tennisco - Visual Effects Coordinating Producer
  • Cale Thomas - Makeup Artist: Alchemy Studio
  • Sydney Allison Thomas - Visual Effects Editor
  • Wayne Thomas - Textile Artist
  • Sonja Toma - Set Dresser ("The Vulcan Hello")
  • Joseph Tsai - Sound Editor ("Battle at the Binary Stars" - "The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry")
  • James Anthony Usas - Second Assistant Art Director/Set Designer
  • Victor Utku Gocer - Compositor: Spin VFX
  • David Uystpruyst - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Brian Van Dorn - Special Effects Makeup Artist: Alchemy Studios
  • Michael Van Fleet - Visual Effects Senior Systems Engineer
  • Tyson Van Wagoner - Modeler ("The Vulcan Hello")
  • Stephane Vogel - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • Cassidy Watkins - Clearance Coordinator
  • Arnaud Watteau - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")
  • LuAndra Whitehurst - Artysta efektów specjalnych makijażu ("The Vulcan Hello" - "Battle at the Binary Stars")
  • Aidan Whitworth - Sculptor
  • Sheryl Willock - Costume Buyer
  • Andrew N. Wong - Office Production Assistant: Los Angeles Unit ("Battle at the Binary Stars")
  • Jennifer Wood - Set Decoration Buyer
  • Samir Zaidan - Construction Manager ("Battle at the Binary Stars")
  • Annabelle Zoellin - Digital Artist: BUF ("Si Vis Pacem, Para Bellum")

Firmy produkcyjne[]

  • 2CGVFX - Firma Efektów Specjalnych
  • Creature Effects - Firma Efektów Specjalnych
  • FBFX ltd. - Firma Efektów Specjalnych
  • Gentle Giant Studios - Skanowanie 3D
  • Legacy Effects - Firma Wizualnych Specjalnych
  • LRX Lighting - Uchwyt i sprzęt oświetleniowy
  • MovieBrats Studios
  • Paul Jones Effects Studio
  • Streak Productions Inc.

Zobacz również[]

  • Aktorzy DIS Season 1
  • DIS Season 1 DVD
  • DIS Season 1 Blu-ray


Poprzedni sezon:
DIS Sezon 1
Star Trek: Discovery Następny sezon:
DIS Sezon 2
Advertisement