Memory Alpha
Advertisement
Memory Alpha
Star Trek Discovery Season 2 poster.jpg


Odcinki[]

Tytuł Odcinek Nr prod. Czas gwiezdny Data emisji
Brother 2x01 201 1025.19 17 styczeń 2019
New Eden 2x02 202 1027.32 24 styczeń 2019
Point of Light 2x03 203 1029.46 31 styczeń 2019
An Obol for Charon 2x04 204 1834.2512 07 luty 2019
Saints of Imperfection 2x05 205 Nieznany 14 luty 2019
The Sound of Thunder 2x06 206 1035.86 21 luty 2019
Light and Shadows 2x07 207 Nieznany 28 luty 2019
If Memory Serves 2x08 208 1532.9 07 marzec 2019
Project Daedalus 2x09 209 Nieznany 14 marzec 2019
The Red Angel 2x10 210 Nieznany 21 marzec 2019
Perpetual Infinity 2x11 211 Nieznany 28 marzec 2019
Through the Valley of Shadows 2x12 212 1048.66 04 kwiecień 2019
Such Sweet Sorrow, Part 1 2x13 213 1050.8-1051.8 11 kwiecień 2019
Such Sweet Sorrow, Part 2 2x14 214 1201.7 18 kwiecień 2019

Podsumowanie[]

Informacje produkcyjne[]

23 Październik 2017. Zostało ogłoszenie, że serial będzie kontynuowany w drugim sezonem. [1]
16 Kwiecień 2018. Rozpoczęto kręcenie 2 sezonu. Shazad Latif stwierdził, że rozpocznie zdjęcia w Maju 2018. [2] [3] [4]

Jeszcze zanim DIS rozpoczęto wyświetlać sezon, Aaron Harberts miał nadzieję, że ten sezon może rozwiązać pewne luźne koniec ciągłości w odniesieniu do tego, jak seria odnosi się do reszty franczyzy Star Trek, odpowiadając tym samym na nieuniknione pytania dotyczące tego aspektu programu.

Powiedział : "Mam nadzieję, że tak się stanie [...] [w] drugim sezonie, zaczniemy tworzyć własny kawałek tego, więc dodajemy do kanonu w nasz sposób, a te pytania pojawiają się coraz rzadziej." [5]

Harberts wyraził również zainteresowanie możliwością tego sezonu z wieloma odcinkami, które wyreżyseruje Akiva Goldsman. [6]

Początkowo informowano, że sezon 2 będzie miał dwa odcinki mniej niż sezon 1, ale Anson Mount ujawnił 8 grudnia 2018, że dodano dodatkowy odcinek. [7] [8]

Maj 2018. Współtwórca Alex Kurtzman stwierdził, że sezon drugi nie będzie transmitowany najwcześniej w 2019.
Stwierdził: "Przełomowa wiadomość jest pod pewnymi względami łatwiejsze i szybsze; jest o wiele trudniejsze do wykonania na niej. Chcemy poświęcić odpowiednią ilość czasu i nie chcemy się spieszyć,". [9]

Lipcu 2018. Alex Kurtzman potwierdził, że premiera sezonu będzie planowana do premiery w Styczeniu 2019. [10]

Harberts i Gretchen J. Berg zrezygnowali z funkcji showrunnerów po produkcji piątego odcinka, po przekroczeniu budżetu na premierę sezonu, oraz istniały raporty donoszące, że byli obraźliwi w stosunku do pisarzy serialu. [11]

6 Października 2018. Podczas panelu New York Comic Con Discovery została ogłoszona premiera sezonu [12], pokazano też jego zwiastun, który został natychmiast udostępniony online. [13]

Podobnie jak w pierwszym sezonie, odcinki zostały wydane na całym świecie w Netflix dzień po ich debiucie na CBS All Access. [14]

Jednak w przeciwieństwie do pierwszego sezonu nie było przerwy w środku sezonu. [15]

Odbiór[]

Krytyczna ocena na stronie Rotten Tomatoes dała drugiemu sezonowi Discovery wynik 82% ze średnią oceną 7.32 na 10, podobnie jak w przypadku poprzedniego sezonu. Jednak odnotował również gorszy wynik na widowni wynoszący 36% ze średnią oceną 2.4 z 5, co wskazuje na rosnącą rozpiętość między krytykami. a widzami/fanami, która rośnie jeszcze mocniej po pierwszym sezonie. [16] W przeciwieństwie do pierwszego sezonu, ustalenia odbiorców Rotten Tomatoes nie zostały potwierdzone w tym sezonie przez recenzje klientów na Amazon.com [17], które wykazały znacznie lepszą ocenę publiczności na poziomie 3.8 na 5 oraz lepszą szorstkość 70/30 lubię/nie lubię podzielić w obrębie samej oglądalności/grona fanów. [18]

Z drugiej strony, krytyczna recenzja z strony Metacritic potwierdziła krytyczne ustalenia Rotten Tomatoes , cytując równo 73% oceny krytyków w drugim sezonie - w porównaniu z średnią oceną 73.2% Tomatoes, a także zgłosił podobną ocenę oglądalności wynoszącą 5.3 na 10, przy czym podział na podoba/nie podoba wykazuje przybliżony podział 52/48, co stanowi bardzo niewielką poprawę w pierwszym sezonie. [19] Tym, co łączy zarówno Amazon i Metacritic , było to, że podział podoba/nie podoba pozostał dość ostry we wszystkich zgłoszonych przypadkach, co wskazuje na to, że kiedyś mniej więcej jednorodna grupa fanów Star Trek została podzielona wzdłuż linii pokoleniowych, czyli, "Baby Boomers"/"Generation X" kontra "Millennials"/"Generation Z"ewolucja, która rozpoczęła się wraz z pojawieniem się alternatywnej rzeczywistości Filmy Star Trek w 2009, starsze pokolenia są bardziej krytyczne.

Ogłoszono kilka nominacji do nagrody branżowej poszło w tym samym kierunku po drugim sezonie serialu, takie jak Nagród Saturna 15 Lipca 2019, [20] i 4 dla prestiżowej Nagrody Emmy 16 Lipca 2019, [21] w tym drugim przypadku podwojenie liczby nominacji w stosunku do pierwszego sezonu. Trzy inne nominacje do nagród zostały dodane do tablicy, ale żadnych innych, dzięki czemu suma za drugi sezon wzrosła do 12, w przeciwieństwie do 23 otrzymanych w poprzednim sezonie.

2019 Star Trek: Discovery Sezon 2 nagrody i wyróżnienia
Nagroda Kategoria Nominacja Wynik
Nagroda CDG Wybitna serial telewizyjny Sci-Fi/Fantasy Gersha Phillips Nominacja
Directors Guild of Canada Awards Wybitne osiągnięcia w zakresie projektowania produkcji - seria dramatyczna (Such Sweet Sorrow, Part 2) Tamara Deverell
Nagroda Dragon Najlepsza seria telewizyjna Science Fiction albo Fantasy Bryan Fuller i Alex Kurtzman
Nagroda Emmy Wybitne projekt głównego tytułu Ana Criado-Zahonero (dyrektor kreatywny), Nader Husseini (animator), Francisco Sanchez de Canete (dyrektor artystyczny), Zachary Kinney (animator), Christian Antolin (projektant) i Kyle Cooper (dyrektor kreatywny)
Znakomite specjalne efekty wizualne (Such Sweet Sorrow, Part 2) Jason Michael Zimmerman (kierownik vfx), Ante Dekovic (kierownik vfx), Ivan Kondrup Jensen (kierownik vfx), Mahmoud Rahnama (stowarzyszony kierownik vfx), Alexander Wood (kierownik płyty vfx), Aleksandra Kochoska (producent vfx), Charles Collyer (prowadzący artysta vfx), Fausto Tejeda (kierownik cg) i Darcy Callaghan (koordynator efektów specjalnych)
Wybitna edycja dźwięku w komedii lub serialu dramatycznym (Such Sweet Sorrow, Part 2) Matthew E. Taylor (kierownik dźwięku), Tim Farrell (projektant dźwięku), Michael Schapiro (edytor efektów dźwiękowych), Clayton Weber (edytor efektów dźwiękowych), Dan Kenyon (edytor efektów dźwiękowych), Rickley W. Dumm (edytor adr), Sean Heissinger (edytor dialogu), Bob Jackson (edytor dialogu), Matt Decker (edytor muzyki), Alyson Dee Moore (artysta foley) i Christopher Moriana (artysta foley)
Wybitny makijaż protetyczny dla serii, serii limitowanych, filmów lub specjalnych (Such Sweet Sorrow, Part 2) Glenn Hetrick (kierownik departamentu efektów specjalnych makijażu), James MacKinnon (kierownik departamentu efektów specjalnych makijażu), Hugo Villasenor (artysta efektów specjalnych makijażu), Rocky Faulkner (artysta efektów specjalnych makijażu), Chris Bridges (artysta efektów dodatkowych makijażu), Nicola Bendrey (artysta efektów specjalnych makijażu), Neville Page (projektant protez) i Michael O'Brien (projektant protez) Wygrał
Nagroda Saturn Najlepsza seria streamingowa Science Fiction, Akcji i Fantazja Zaakceptowane w imieniu CBS All Access przez showrunner Michelle Paradise i pisarze/producenci Bo Yeon Kim i Erika Lippoldt [22]
Najlepsza aktorka w prezentacji streamingowej Sonequa Martin-Green
Najlepszy aktor drugoplanowy w prezentacji streamingowej Doug Jones
Wilson Cruz Nominacja
Ethan Peck

Kredyty[]

Rola główna[]

Sonequa Martin-Green jako Michael Burnham
Doug Jones jako Saru
Anthony Rapp jako Paul Stamets
Mary Wiseman jako Sylvia Tilly ("Brother" - "Perpetual Infinity", "Such Sweet Sorrow", "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Wilson Cruz jako Hugh Culber ("Brother", "Saints of Imperfection" - "The Sounds of Thunder", "If Memory Serves", "The Red Angel", "Through the Valley of Shadows" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Shazad Latif jako Szablon:Dis ("Point of Light", "Saints of Imperfection" - "If Memory Serves", "The Red Angel" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
And
Anson Mount jako Christopher Pike

Ekipa[]

Kasting
Margery Simkin, CSA
Orly Sitowitz, CSA
Muzyka i motyw
Jeff Russo
Kostiumograf
Gersha Phillips
Kierownik efektów wizualnych
Jason Zimmerman
Edytowany przez
Jon Dudkowski, A.C.E. ("Brother", "An Obol for Charon", "Light and Shadows", "The Red Angel", "Such Sweet Sorrow")
Scott Gamzon, A.C.E. ("New Eden", "Saints of Imperfection", "If Memory Serves", "Perpetual Infinity")
Andrew Coutts, C.C.E. ("Point of Light", "The Sounds of Thunder", "Project Daedalus", "Through the Valley of Shadows", "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Matthew Kovach ("The Red Angel")
John Mullin ("Perpetual Infinity")
Scenograf
Tamara Deverell
Dyrektor zdjęć
Glen Keenan, C.S.C. ("Brother", "Point of Light", "Saints of Imperfection", "Light and Shadows", "Project Daedalus", "Perpetual Infinity", "Such Sweet Sorrow", "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Colin Hoult, C.S.C. ("New Eden", "An Obol for Charon")
Philip Lanyon ("The Sounds of Thunder")
Tico Poulakakis, C.S.C. ("If Memory Serves", "The Red Angel", "Through the Valley of Shadows")
Współproducenci
Bo Yeon Kim
Erika Lippoldt
Producenci
Alan McElroy
April Nocifora
Wyprodukowane przez
Thom J. Pretak
Producenci konsultingowi
Dan Dworkin ("Light and Shadows" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Jay Beattie ("Light and Shadows" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Akiva Goldsman
Producenci współ wykonawczy
Andrew Colville
Jenny Lumet
Jordon Nardino ("Brother" - "Saints of Imperfection")
Michelle Paradise ("An Obol for Charon" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Ted Sullivan
Vaun Wilmott ("Brother" - "Light and Shadows")
Aaron Baiers
Producenci wykonawczy
Olatunde Osunsanmi
Frank Siracusa
John Weber
Eugene Roddenberry
Trevor Roth
James Duff ("Light and Shadows" - "Such Sweet Sorrow, Part 2")
Heather Kadin
Gretchen J. Berg ("Brother" - "The Sounds of Thunder")
Aaron Harberts ("BrothervThe Sounds of Thunder")
Alex Kurtzman
Na podstawie Star Trek stworzone przez
Gene Roddenberry
Stworzone przez
Bryan Fuller
Alex Kurtzman
Nadzorujący producent stowarzyszony
Dana N. Wilson
Producent stowarzyszony
Emma Sampson
Kierownicy produkcji
David Till
B.E. Sharp
Pierwsi asystenci dyrektorów
Woody Sidarous ("Brother")
Patrick Tidy ("New Eden")
Drudzy asystenci dyrektorów
Ben Marrello ("Brother")
Jeff Muhsoldt ("New Eden")
Redaktor naczelny
Kirsten Beyer
Edytor historii
Sean Cochran
Konsultant wykonawczy
Bryan Fuller
Kasting Kanada
Lisa Parasyn, CSA
Jon Comerford, CSA
Oryginalny Star Trek temat
Alexander Courage
Dekorator sceny
Peter Nicolakakos
Mistrzowie nieruchomości
Mario Moreira
Nadzorujący dyrektor artystyczny
Joshu De Cartier
Dyrektorzy artystyczni
Matt Middleton
Jody Clement
Pierwsi asystenci dyrektorów artystycznych - Animacja
Timothy Peel
Stephanie Chris
Matthew Harris
Nicola Rose
Pierwszy asystent dyrektor artystyczny - Grafika
Andy Tsang
Pierwszy asystent dyrektor artystyczny - Ilustracja
Chris Penna
Pierwszy asystent dyrektor artystyczny - Ilustracja (Kostiumy)
Bartol Rendulic ("Brother")
Pierwsi asystenci dyrektorów artystycznych - Scenografia
Michael Stanek
Hayley Isaacs
John Kim
Matt Morgan
Dan Norton ("Brother")
Emilie Poulin
Shirin Rashid
Monica Navarrette
Itsuko Kurono
Robert Emery
James Usas
Trzeci asystenci dyrektorów
Ross Vivian
Brooke Fifield
Nadzorujący skrypt
R. Emerson John
Operator kamera A
Francois Daignault
Operator kamera B
JP Locherer
Mikser dźwięku
Ao Loo
Mikrofoniarz
Sean Armstrong
Współpracownik kastingu
Gina Gallego
Kanadyjski asystent kastingu
Emily Johnston
Sara Dang ("New Eden")
Menadżerowie lokalizacji
Tim Owen ("Brother")
Melissa Warry-Smith ("New Eden")
Asystenci lokalizacji produkcji
Justin Cossette ("New Eden")
Kierownik studia
Tom Nicholls ("Brother")
Robert Jones ("New Eden")
Asystent kierownika studia
Tom Nicholls ("New Eden")
Asystenci lokalizacji produkcji
Ramin Radnik
Dan Potter
Nadzorca kostiumów
Karen Lee
Asystent projektanta kostiumów
Carly Nicodemo
Sydney Cavanaugh
Daina Valiulis ("Brother")
Główny projektant kostiumów
Neville Page
Głowa departamentu makijażu
Shauna Llewellyn
Głowa departamentu włosów
Sandy Sokolowski
Głowa departamentu efektów makijażu
Glenn Hetrick
James MacKinnon
Makijaż protetyczny efekty specjalne i specjalność projektowania pancerzy i stworzony przez
Glenn Hetrick i Neville Page Alchemy Studios
Księgowy produkcji
Joanne Barrington
Pierwszy asystent księgowego - Ogólny
Rose Lister
Tim Hay
Pierwszy asystent księgowego - Płace
Melanie Foley
Jesse Rupert
Pierwszy asystent księgowego - Konstrukcje
Emily Halfon
Drugi asystent księgowego
Rebecca Pearson
Vanna Roopchand
Projektant oświetlenia
Franco Tata
First Company Grip
Robert Daprato
1 asystent kamera A
Andrew Stretch
1 asystent kamera B
Rob Mountjoy
1 asystent kamera C
Andrew Macklin
2 asystent kamera A
Stephen Gould
Technik obrazowania cyfrowego
Ron Schlueter
Koordynator produkcji
Alison Waxman
Koordynator skryptu
Dan Hindmarch
Pierwszy asystent koordynatora produkcji
Allison Lahav
Taylor Danton
Drugi asystent koordynatora produkcji
Laura Miles
Drugi asystent koordynatora produkcji
Chris Stiebel
Tom Fitzpatrick
Kevin Hazlehurst
Twórcy scenorysów
Rob McCallum
Pierwszy asystent dyrektora artystycznego - Koncepty
Lucas Wareing ("Brother")
Pierwszy asystent dyrektora artystycznego
Jane Stoiacico ("Brother")
Tijana Petrovic ("Brother")
Menedżer zasobów cyfrowych
James Jarvis
Koordynator działu sztuki
Taylor Flook
Jennifer Jozwiak ("New Eden")
Koordynator kaskaderów
Christopher McGuire
Koordynator walki
Hubert Boorder
Koordynator efektów specjalnych
Darcy Callaghan
Klucz efektów specjalnych
Mike Kavanagh
Kierownik garderoby
Mark Pellar
Nadzorca szkieł kontaktowych
Mandy Ketcheson
Klucz sceniczny
Jason Kirk
Główni malarze
Tim Campbell
Clinton Guitard
Scenowi malarze
Gregory Aquila
Koordynator budowy
Marc Kuitenbrouwer
Główny stolarz
Traceley Young
Stolarz scenowy
Peter Constantenides
Koordynator ds. Transportu
Rob Davis
Kapitan transportu
Andrew Langevin
Współ kapitan transportu
Craig Dwyer
Nadzorca VFX
Ante Dekovic
Producent VFX
Aleksandra Kochoska
Główny artysta VFX
Charles Collyer
Starszy koordynator VFX
Julie Rothfarb
Koordynatorzy VFX
Shawn Ewashko
Chelsea Wynne
Valeria Rocha
Nadzorca VFX Plate
Alex Wood
Zastępca nadzorcy VFX
Mahmoud Rahnama
Nadzorca VFX Previs
Stephen J. Pavelski
Dodatkowa edycja przez
John Mullin ("New Eden")
Asystenci redaktorów
Matthew Kovach ("Brother")
Edytorzy VFX
Jason Sikora
Asystent Edytorów VFX
Kevin Laneave
Greg Minihan
Koordynator postprodukcyjny
Ruben Michael Molina
Asystent postprodukcyjny
Ryan Miles
Badacze
Anthony Maranville
Asystenci pisarzy
Chris Silvestri
Brandon Schultz
Trener dialektów
Rea Nolan
Dodatkowy trener dialektów
Jeffrey Simlett
Tłumacz
Robyn Stewart
Usługi rzemieślnicze
Star Grazing Inc.
Usługi rzemieślnicze
Darlene Ibbitson
Monica Madden
Catering na planie
Gourmet Catering
Asystenci do A. Kurtzman
Robyn Johnson
May Darmon
Monica Shapiro ("New Eden")
Asystent do G. Berg i A. Harberts
Chris Danby
Asystent do H. Kadin
Megan Talmidge
Asystent do A. Baiers
Kristen Gross
Asystenci wykonawczy Toronto
Cornelia Audrey
Usługi dźwiękowe według
Warner Bros. Post Production Creative Services
Nadzorca dźwięku
Matthew E. Taylor
Projektant dźwięku
Tim Farrell
Ponowne nagrywanie mikserów
Alexander Gruzdev
Brad Sherman
Mix Tech
Brad Bell
Edytor Dialogu
Sean Heissinger
Edytory efektów dźwiękowych
Michael Schapiro
Artyści Foley
Hilda Hodges ("Brother")
Chris Moriana
Alyson Moore ("New Eden")
Foley Mixer
John Sanacore, MPSE, C.A.S.
Sound Assistant Editors
Deron Street
Damon Cohoon ("New Eden")
Edytor muzyki
Szablon:Dis
Inżynier wyniku i mikser
Michael Perfitt
Asystent punktacji
Perrine Virgile
Orkiestrator
Amie Doherty
MIDI Tech
Tracie Turnbull
Ocena Wrangler
Matea Prljevic
Usługi kamer, obiektywów i postprodukcji przez
SIM
Producent nadzorujący SIM
Byron Smith
Online edytor SIM
Chad Cole
Ostateczna kolorystyka
Todd Bochner
Systemy do edycji
Pacific Post
Sprzęt do chwytania i oświetlania według
Sim Lighting and Grip
Projekt głównego tytułu przez
Prologue
Efekty wizualne przez
Pixomondo
Crafty Apes
Ghost VFX
FX3X ("Brother")
Wyprodukowano przy udziale firmy
Canadian Production Services Tax Credit
Secret Hideout
Roddenberry Entertainment
CBS All Access Originals
CBS Television Studios
Netflix

Niewymienione[]

  • Erin Palmer - Okablowanie elektryczne

See also[]

  • DIS Season 2 performers
Poprzedni sezon:
DIS Sezon 1
Star Trek: Discovery Następny sezon:
DIS Sezon 3
Advertisement