Memory Alpha
Advertisement
Memory Alpha

Odcinki[]

Tytuł Odcinek Nr produkcyjny Data Data emisji
Rozdział Pierwszy
Broken Bow 1x01/02 001 2151-04-16 24 Wrzesień 2001
Fight or Flight 1x03 003 2151-05-06 3 Październik 2001
Strange New World 1x04 004 Nieznana 10 Październik 2001
Unexpected 1x05 005 Nieznana 17 Październik 2001
Terra Nova 1x06 006 Nieznana 24 Październik 2001
The Andorian Incident 1x07 007 2151-06-19 31 Październik 2001
Breaking the Ice 1x08 008 Nieznana 7 Listopad 2001
Civilization 1x09 009 2151-07-31 14 Listopad 2001
Fortunate Son 1x10 010 Nieznana 21 Listopad 2001
Cold Front 1x11 011 2151-09-09 28 Listopad 2001
Silent Enemy 1x12 012 2151-09-01 16 Styczeń 2002
Dear Doctor 1x13 013 Nieznana 23 Styczeń 2002
Sleeping Dogs 1x14 015 Nieznana 30 Styczeń 2002
Shadows of P'Jem 1x15 014 Nieznana 6 Luty 2002
Shuttlepod One 1x16 016 2151-11-09 13 Luty 2002
Fusion 1x17 017 Nieznana 27 Luty 2002
Rogue Planet 1x18 018 Nieznana 20 Marzec 2002
Acquisition 1x19 019 Nieznana 27 Marzec 2002
Oasis 1x20 020 Nieznana 3 Kwiecień 2002
Detained 1x21 021 Nieznana 24 Kwiecień 2002
Vox Sola 1x22 022 Nieznana 1 Maj 2002
Fallen Hero 1x23 023 2152-02-09 8 Maj 2002
Desert Crossing 1x24 024 2152-02-12 8 Maj 2002
Two Days and Two Nights 1x25 025 2152-02-18 15 Maj 2002
Shockwave, Part I 1x26 026 Nieznana 22 Maj 2002

Podsumowanie[]

2151. Ludzkość w końcu przygotowuje się do podjęcia pierwszych kroków w kosmos za pomocą statku kosmicznego Enterprise, NX-01 wyposażonego w prototypowy silnik warp pięć pod dowodztwem Kapitana Jonathan Archer. Po Incydent Broken Bow, w którym samotny Klingon kurier rozbił się w Broken Bow, Oklahoma. Archer wystartował swoim statkiem z doku kosmicznego w orbicie Ziemi w celu dostarczenia na Klingońskie świat Qo'noS. Następnie zabiera Enterprise na misję eksploracji.

Pierwszy sezon ENT ustanawia kilka długotrwałych wątków, które trwają do końca serii, w tym Temporalną Zimną Wojnę, oraz konflikt między Vulcan i Andoria. Kilka odcinków w tym sezonie skupia się na tych wątkach fabularnych .

Informacje tła[]

  • Postacie, które "krzyżowały się" z innymi wcieleniami Star Trek: Zefram Cochrane (Broken Bow).
  • Star Trek Nemesis został nakręcony równolegle z tym sezonem, aby ukazać się w następnym.
  • To był ostatni sezon serialu Star Trek , który został wydany na VHS w Wielkiej Brytanii. Kolejne sezony były wydawane tylko na DVD, ze względu na wzrost popularność tego medium do domowej rozrywki.
  • Pierwotny pomysł Rick Berman na cały pierwszy sezon zakładał osadzenie go na Ziemi jako pierwszy w historii ludzkości statek kosmiczny warp. Wkrótce zdecydowano, że jest to zbyt odległe od stylu całej serii, więc założenie zostało przeredagowane. [1]
  • W połowie harmonogramu produkcji odcinka pilotażowego Broken Bow, Rick Berman i kolega producent wykonawczy Brannon Braga napisali jeden dodatkowy godzinny odcinek, a także historie do trzech lub czterech innych regularnych części. (Star Trek: Communicator wydanie 134, str. 76) Podczas produkcji The Andorian Incident ekipa scenarzystów zaplanowała około dwa razy więcej odcinków niż wyprodukowano, ponieważ scenarzyści "złamali tuzin historii", według autora Chris Black. (Star Trek: Communicator wydanie 143, str. 29)
  • W tym sezonie wyemitowano w UPN obok trzeciego sezonu Roswell: W kręgu tajemnic[2], programu, do którego Ronald D. Moore przeniósł się po opuszczeniu VOY i Jonathan Frakes był producentem wykonawczym i częstym reżyserem (z udziałem William Sadler). Tak więc w tym jednym sezonie byli partnerzy Braga i Moore pisali dla tej samej sieci. John Billingsley wystąpił nawet gościnnie jako on sam, wraz z Frakes, w odcinku Roswell (w reżyserii Frakes), w którym główny bohater bierze udział w przesłuchaniu do roli w odcinku Enterprise, w reżyserii Frakes, mimo że Frakes nigdy nie reżyserował odcinka Enterprise.
  • To był pierwszy sezon serialu Star Trek, w którym Majel Barrett-Roddenberry nie brał udziału.

Uznanie[]

Gwiazdy gościnne i współ gwiazdy[]

Załoga[]

Na podstawie Star Trek stworzonego przez :

Stworzone przez :

Motyw autorstwa

Producent konsultingowy

  • Fred Dekker (Fight or Flight - Shockwave)

Współproducent

  • Brad Yacobian
  • Stephen Welke
  • Tim Finch (Fight or Flight - Dear Doctor, Shadows of P'Jem)

Producent

  • Dawn Velazquez
  • Antoinette Stella (Fight or Flight - Dear Doctor)
  • J.P. Farrell (Fight or Flight - Shockwave)

Nadzorujący producent

  • Merri D. Howard
  • Peter Lauritson
  • Chris Black (The Andorian Incident - Shockwave)

Producent wykonawczy

Stowarzyszony producent

  • David Rossi

Wykonawczy redaktor fabuły

  • Phyllis Strong (Fight or Flight - Shockwave)
  • Mike Sussman (Fight or Flight - Shockwave)
  • Stephen Beck (Fight or Flight - Oasis)

Redaktor fabuły

  • André Jacquemetton (Fight or Flight - Shockwave)
  • Maria Jacquemetton (Fight or Flight - Shockwave)
  • André Bormanis (Acquisition - Shockwave)

Muzyka przez

  • Dennis McCarthy (Broken Bow, Strange New World, Breaking the Ice, Fortunate Son, Sleeping Dogs, Oasis, Shockwave)
  • Jay Chattaway (Fight or Flight, Unexpected, Civilization, Cold Front, Shuttlepod One, Detained, Two Days and Two Nights)
  • David Bell (Terra Nova, Dear Doctor, Fusion, Fallen Hero)
  • Paul Baillargeon (The Andorian Incident, Shadows of P'Jem, Rogue Planet, Vox Sola)
  • Velton Ray Bunch (Silent Enemy, Acquisition, Desert Crossing)

Dyrektor ds. zdjęć

  • Marvin V. Rush, ASC

Projektant produkcji

  • Herman Zimmerman

Redaktor

  • J.P. Farrell (Broken Bow)
  • Robert Lederman (Fight or Flight, Terra Nova, Civilization, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Rogue Planet, Detained, Desert Crossing)
  • Daryl Baskin (Strange New World, The Andorian Incident, Fortunate Son, Dear Doctor, Shuttlepod One, Acquisition, Vox Sola, Two Days and Two Nights)
  • David A. Koeppel (Unexpected, Breaking the Ice, Cold Front, Shadows of P'Jem, Fusion, Oasis, Fallen Hero, Shockwave)

Kierownik jednostki produkcyjnej

  • Brad Yacobian

Pierwszy zastępca dyrektora

  • Jerry Fleck (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Arlene Fukai (Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Two Days and Two Nights)
  • Michael DeMeritt (Detained, Fallen Hero)

Drugi zastępca dyrektora

  • Michael DeMeritt (Broken Bow - Acquisition, Desert Crossing - Shockwave)
  • Michael Risner (Oasis - Fallen Hero)

Obsada przez

  • Junie Lowry Johnson, CSA (uznany jako Junie Lowry-Johnson w Broken Bow" i "Fight or Flight)
  • Ron Surma

Kostiumograf

  • Robert Blackman

Dekorator planu

  • Jim Mees

Producent efektów wizualnych

  • Dan Curry

Kierownik efektów wizualnych

  • Ronald B. Moore (Broken Bow, Strange New World, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Mitch Suskin (Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • David Stipes (Terra Nova, Breaking the Ice)

Koordynatorzy ds. Efektów wizualnych

  • Elizabeth Castro (Broken Bow, Strange New World, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Arthur J. Codron (Broken Bow, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Kevin Blank (Fight or Flight, Unexpected)
  • Adam Buckner (Terra Nova, Breaking the Ice)

Dyrektor artystyczny

  • Louise Dorton

Opiekun sztuki scenicznej/Konsultant techniczny

  • Michael Okuda

Ilustrator produkcji

  • Doug Drexler (Broken Bow)
  • David E. Duncan (Civilization, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Rogue Planet, Detained, Desert Crossing)
  • John Eaves (Fortunate Son, Dear Doctor, Shuttlepod One, Acquisition, Vox Sola, Two Days and Two Nights)

Makijaż zaprojektowany i nadzorowany przez

  • Michael Westmore

Starszy ilustrator

  • Doug Drexler (Fight or Flight - Breaking the Ice, Cold Front, Shadows of P'Jem, Fusion, Oasis, Fallen Hero, Shockwave)

Kierownik skryptów

  • Jan Rudolph

Koordynator kaskaderów

  • Vince Deadrick, Jr.

Efekty specjalne

  • Rich Ratliff (uznany jako Richard Ratliff w Broken Bow)

Asystent redaktora

  • Jacques Gravett (Broken Bow, Terra Nova, Civilization, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Rogue Planet, Detained, Desert Crossing)
  • Michael O'Halloran (Broken Bow, Unexpected, Breaking the Ice, Cold Front, Shadows of P'Jem, Fusion, Oasis, Fallen Hero, Shockwave)
  • Jonathan Paul Ramirez (Fight or Flight)
  • Harry Jierjian (Strange New World, The Andorian Incident, Fortunate Son, Dear Doctor, Shuttlepod One, Acquisition, Vox Sola, Two Days and Two Nights) (uznany jako Harry Jeirjian w Strange New World)

Edytor asystenta efektów wizualnych

  • Edward Hoffmeister

Współpracownik ds. Efektów wizualnych

  • Armen V. Kevorkian

Mistrz własności

  • Craig Binkley

Koordynator budowy

  • Thomas J. Arp

Scenograf

  • Fritz Zimmerman, III (Broken Bow - Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Anthony Bro (Broken Bow, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)

Artyści sceniczni

  • Wendy Drapanas (Broken Bow)
  • Anthony Fredrickson (Broken Bow, Strange New World, The Andorian Incident, Fortunate Son, Dear Doctor, Shuttlepod One, Acquisition, Vox Sola, Two Days and Two Nights)
  • James Van Over (Fight or Flight, Terra Nova, Civilization, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Rogue Planet, Detained, Desert Crossing)
  • Geoffrey Mandel (Unexpected, Breaking the Ice, Cold Front, Shadows of P'Jem, Fusion, Oasis, Fallen Hero, Shockwave)

Nadzorca wideo

  • Denise Okuda

Operator wideo

  • Ben Betts

Stylista włosów

  • Michael Moore

Stylista fryzur

  • Gloria Pasqua Casny
  • Charlotte A. Parker (Broken Bow)
  • Roma Goddard (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Laura Connolly (Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)

Nadzorca garderoby

  • Carol Kunz

Makijażysta

  • Suzanne Diaz-Westmore
  • Ellis Burman (Broken Bow - Fight or Flight, Unexpected - Terra Nova, Breaking the Ice - Civilization, Cold Front - Silent Enemy, Sleeping Dogs - Shadows of P'Jem, Fusion - Rogue Planet, Oasis - Detained, Fallen Hero - Desert Crossing, Shockwave)
  • Jeff Lewis (Broken Bow - Strange New World, Terra Nova - The Andorian Incident, Civilization - Fortunate Son, Silent Enemy - Sleeping Dogs, Shuttlepod One, Rogue Planet - Acquisition, Detained - Vox Sola, Desert Crossing - Two Days and Two Nights)
  • Bradley M. Look (Broken Bow, Strange New World - Unexpected, The Andorian Incident - Breaking the Ice, Fortunate Son - Cold Front, Dear Doctor, Shadows of P'Jem - Fusion, Acquisition - Oasis, Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights - Shockwave)

Kluczowy klient

  • Tom Siegel (Broken Bow - Fight or Flight, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Matt Hoffman (Broken Bow - Fight or Flight, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Susie Money (Broken Bow, Strange New World - Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Jamie Thomas (Broken Bow, Strange New World - Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)

Operator kamery

  • Douglas Knapp, SOC

Główny technik oświetlenia

  • Bill Peets

Mikser dźwięku

  • Greg Agalsoff

Uchwyt pierwszej firmy

  • Randy Burgess

Kapitan transportu

  • Stu Satterfield (Broken Bow)
  • Gary Edelman (Broken Bow)

Edytor muzyki

  • Stephen M. Rowe

Nadzorujący edytor dźwięku

  • Bill Wistrom

Nadzór nad redaktorami efektów dźwiękowych

  • Jim Wolvington (Broken Bow)
  • Masanobu Tomita (Fight or Flight - Shockwave)

Redaktor dźwięku

  • Masanobu Tomita (Broken Bow)
  • T. Ashley Harvey
  • Dale Chaloukian
  • Shaun Varney
  • Jim Wolvington (Fight or Flight - Shockwave)

Miksery do ponownego nagrywania

  • Christopher Haire, CAS (Broken Bow)
  • Richard Morrison, CAS (Broken Bow)
  • Douglas W. Davey, CAS (Broken Bow)

Starszy kolorysta

  • George Cvjetnicanin (Broken Bow)

Edytor online

  • John Carroll (Broken Bow)

Koordynator produkcji

  • Diane Overdiek

Koordynator postprodukcji

  • Joanna K. McMeikan

Współpracownik produkcji

  • Joanna Fuller
  • Terry Matalas

Koordynator przedprodukcji

  • Maggie Allen

Asystent producentów

  • Eric Norman
  • J.C. Fernandez (uznany jako Juan Fernandez w Broken Bow)

Menedżer lokalizacji

  • Lisa White (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova, Desert Crossing)
  • Claudia Eastman (Terra Nova)

Księgowy produkcji

  • Suzi Shimizu

Kierownik obsady

  • Helen Mossler, CSA

Asystent obsady

  • Chadwick Struck

Główny projekt tytułu autorstwa

  • Montgomery/Cobb

For Whom the Bell Tolls dzięki uprzejmości

  • Universal Licensing, Inc. (Dear Doctor)

Konsultant Water Polo

  • Richard Corso (Vox Sola)

Obrazy matowe

  • Bill Mather (Two Days and Two Nights)

Dźwięk postprodukcji

  • Todd Studios Burbank

Cyfrowe efekty optyczne

  • CIS, Hollywood
  • R!ot (Terra Nova)

Usługi edycji

  • Hollywood Digital (Broken Bow)
  • Level 3 Post (Fight or Flight - Shockwave)

Efekty generowane komputerowo

  • Foundation Imaging (Broken Bow - Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Civilization - Sleeping Dogs, Fusion - Acquisition, Detained - Fallen Hero, Two Days and Two Nights - Shockwave)
  • Eden FX (Broken Bow, Strange New World - Terra Nova, Breaking the Ice, Cold Front - Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Black Pool Studios (Broken Bow, Strange New World, The Andorian Incident, Civilization, Dear Doctor)
  • Illusion Arts (Broken Bow, Unexpected, Shockwave)
  • Strange Engine (Fortunate Son, Desert Crossing)

Nakręcony przy użyciu aparatów i obiektywów Panavision

Niewymienione[]

  • John Agalsoff - Mikrofoniarz (Broken Bow, Strange New World - Fusion, Acquisition - Shockwave), Mikser dźwięku (Fight or Flight, Fortunate Son), Dźwięk użytkowy (Broken Bow - Shockwave), Mikser dźwięku jednostki Splinter (Breaking the Ice, Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Mikser dźwięku drugiego urządzenia (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Terry Ahern - Drugi asystent operatora kamery (Broken Bow)
  • Peter Albiez - Artysta efektów specjalnych (Broken Bow)
  • Gavin Ames - Operator Steadicam (Broken Bow - Breaking the Ice, Fortunate Son - Dear Doctor, Fusion - Rogue Planet, Oasis - Vox Sola, Two Days and Two Nights), Operator kamery (Breaking the Ice), Operator kamery "B" (Rogue Planet, Fallen Hero)
  • Art Anthony - Dodatkowa wizażystka (Civilization, Fusion)
  • Greg Argarin - Operator lampy (Unexpected - Breaking the Ice, Silent Enemy), Dodatkowy elektryk (Terra Nova - Civilization, Cold Front, Shadows of P'Jem, Rogue Planet, Oasis), Osprzęt (Fortunate Son - Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Pasowy (Silent Enemy, Shadows of P'Jem) (wymienione również jako Gregg Argarin/Greg Agarin)
  • Jeff Arndt - Greensman (Rogue Planet) (wymienione również jako Jeff Arnt)
  • Sam Arroyo - Serwis rzemieślniczy (Broken Bow)
  • Larry Ballard - Lekarz (Terra Nova)
  • Jeff Bellamy - Dodatkowe rekwizyty (Fight or Flight - Strange New World, The Andorian Incident), Nieruchomości (The Andorian Incident - Breaking the Ice, Shadows of P'Jem) (wymienione również jako Jeff Belemy/ Jeff Bellemy)
  • Corey Berg - Lekarz (Broken Bow, Desert Crossing)
  • Abbie Bernstein - Dziennikarz, udzielił wywiadu obsadzie i ekipie {29 Październik 2001 na planie
  • Les Bernstien - Technik kontroli ruchu (Broken Bow)
  • Mev Blount - Stażysta DGA (Strange New World - Cold Front) (wymienione również jako Mev Maxon)
  • Jason Bonet - Relacje partnerskie UPN, zaplanowano wizytę 2 Listopad 2001, aby obsada podpisywała plakaty
  • Tom Bookout - Best Boy Grip/Rigging Grips (Broken Bow)
  • Mary Ellen Bosche - Dodatkowy klient (Fight or Flight, Shadows of P'Jem)
  • Matt Bosson - Operator Video (Broken Bow, Breaking the Ice - Civilization), Operator wideo drugiego urządzenia (Fallen Hero, Two Days and Two Nights) (wymienione również jako Matt Bossen)
  • Roger Bourse - Dodatkowy elektryk (Broken Bow - Shockwave), Operator lampy (The Andorian Incident - Civilization, Cold Front - Silent Enemy, Shuttlepod One, Vox Sola), Rigger (Shadows of P'Jem), Oprawy (Shadows of P'Jem, Desert Crossing), Elektryk podwieszany (Desert Crossing), Operator lampy drugiej jednostki (Vox Sola)
  • Ruth Ann Brown - Nauczyciel planu (Broken Bow)
  • Belinda Bryant - Makijażysta (Broken Bow), Dodatkowa wizażystka (The Andorian Incident)
  • Brandon Burgess - Grip (Broken Bow - Rogue Planet), Best Boy Grip (Breaking the Ice)
  • Sonny Burman - Wizażystka laboratoryjna (Strange New World, The Andorian Incident, Fortunate Son, Dear Doctor, Shuttlepod One, Acquisition, Vox Sola, Two Days and Two Nights) (wymienione również jako Sonny Berman)
  • Cameron Calder - Kierowca (Broken Bow - Shockwave)
  • Ron Calvaruzo - Splinter Unit Grip (Broken Bow), Grip (Strange New World - Shockwave), Best Boy Grip (The Andorian Incident, Silent Enemy), Dolly Grip (Dear Doctor), Additional Grip (Broken Bow, Desert Crossing - Two Days and Two Nights), Load Grip (Desert Crossing), Second Unit Dolly Grip (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights) (wymienione również jako Ron Calvaruso)
  • Kevin A. Canamar - Lekarz (Strange New World)
  • Gregg Cantrell - Dodatkowy elektryk (Broken Bow)
  • Carlos - Greensman (Civilization)
  • Adolfo Castanon - Greensman (Civilization, Rogue Planet) (wymienione również jako Adolpho Castanon)
  • Vartan Chakarian - Serwis rzemieśniczy (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova, Cold Front, Desert Crossing)
  • Amanda Chamberlin - Zdjęcie klienta (Fight or Flight)
  • Michael Chambliss - Technik osi (Broken Bow)
  • Ken Chase - Dodatkowa wizażystka (Broken Bow)
  • Ian Christenberry - Operator lampy (Broken Bow - Shockwave), Asystent głównego technika oświetlenia (Fight or Flight, Unexpected - Civilization, Cold Front - Dear Doctor, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Two Days and Two Nights)
  • Richmond G. Cogswell - Cogs Video (Broken Bow)
  • Matt Cohen - Operator Video (Fight of Flight - Strange New World, Civilization - Fortunate Son), Przygotowanie Video (Fight or Flight)
  • Laura Connolly - Fryzjer (Strange New World, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Jenny Cooks - Usługi kateringowe (Broken Bow, Shadows of P'Jem)
  • Brian Cooper - Splinter Unit Asystent technika oświetlenia/Redondo Gaffer (Broken Bow), Rigging Gaffer (Broken Bow - Strange New World, Sleeping Dogs" ponowne filmowanie, "Fusion - Acquisition, Two Days and Two Nights - Shockwave), Dodatkowy elektryk (Sleeping Dogs, Shuttlepod One, Rogue Planet, Detained - Desert Crossing), Operator lampy (Shuttlepod One, Acquisition), Rigger (Shuttlepod One), Asystent głównego technika oświetlenia (Acquisition), Elektryk Rigging (Oasis - Desert Crossing)
  • Chris Cooper - Dźwięk użytkowy (Breaking the Ice - Dear Doctor, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Two Days and Two Nights - Shockwave)
  • Ron Cooper - Dźwięk użytkowy (Broken Bow, Strange New World - Fusion, Acquisition - Shockwave), Mikrofoniarz (Broken Bow - Shockwave)
  • Brian Cotton - Dodatkowy klient (Broken Bow - Fight or Flight, Breaking the Ice - Civilization), Klient drugiej jednostki (Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Cousins - Rigging Grip (Acquisition), Additional Grip (Desert Crossing - Two Days and Two Nights)
  • V. Covarrubias - Additional Grip (Broken Bow, Desert Crossing) (wymienione również jako V. Covarribus)
  • Josh Cunningham - Asystent produkcji (Broken Bow, Terra Nova, Desert Crossing)
  • Dan Curry - Visual Effects Supervisor (Broken Bow)
  • Anette Czagany - Dodatkowy klient (Broken Bow)
  • Stephen D'Amato - DGA Trainee (Two Days and Two Nights - Shockwave)
  • Davis - Additional Grip (Desert Crossing)
  • David DeLeon - Charakteryzator (Fight or Flight), Dodatkowa wizażystka (Civilization, Shadows of P'Jem, Rogue Planet - Vox Sola, Desert Crossing) (wymienione również jako David DeLeon)
  • Damian Della Santina - Drugi asystent operator kamery (Terra Nova, Shockwave)
  • Michael DeMeritt - Pierwszy zastępca dyrektora jednostki Splinter (Broken Bow, Breaking the Ice, Shadows of P'Jem), Pierwszy zastępca dyrektora(Cold Front, Acquisition), Pierwszy zastępca dyrektora drugiej jednostki (Vox Sola)
  • Steve D'Errico - Ochrona planu (Broken Bow - Shockwave)
  • Larry DeUnger - Artysta efektów specjalnych (Broken Bow)
  • William De Vital - Bezpieczeństwo kaskaderskie (Terra Nova)
  • Jay Devlin - Rigging Grips/Additional Grip (Broken Bow), Best Boy Grip (Broken Bow - Shockwave), Splinter Unit Key Grip (Broken Bow, Breaking the Ice), Key Grip (Silent Enemy), Second Unit Key Grip (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Robert S. Dilly - Rigger (Fortunate Son)
  • Tony DiMase - Best Boy Grip (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova, Fortunate Son - Cold Front, Dear Doctor, Shuttlepod One, Rogue Planet), Rigging Grip (Broken Bow - Vox Sola), Additional Grip (Silent Enemy, Shadows of P'Jem, Rogue Planet, Detained - Two Days and Two Nights), Grip (Rogue Planet, Fallen Hero - Shockwave)
  • Jon Djanrelian - Serwis rzemieśniczy (Broken Bow - Shockwave)
  • Perry Dodgson - Splinter Unit Mikrofoniarz (Breaking the Ice)
  • Adrian Dominguez - Additional Grip (Fight or Flight, Cold Front, Desert Crossing)
  • Dennis Drozdowski - Artysta efektów specjalnych (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova)
  • Larry Dukes - Kapitan transportu (Broken Bow - Terra Nova, Fusion), Kierowca (Unexpected - Shockwave)
  • David Dunn - Swing Gang (Acquisition - Shockwave)
  • Syd Dutton - Malarz matte: Qo'noS powierzchnia (Broken Bow), Artysta efektów specjalnych/Konsultant (Shockwave)
  • Brian Dyzack - Additional Drugi asystent operator kamery/Splinter Unit Drugi asystent operator kamery (Broken Bow), Drugi asystent operator kamery (Oasis) (wymienione również jako Brian Dzyak)
  • John Eaves - Illustrator Produkcji (Civilization)
  • Gary Edelman - Koordynator ds. Transportu (Fight or Flight - Terra Nova, Fusion), Kapitan transportu (Unexpected - Shockwave)
  • Paul Elliot - Lalkarz (The Andorian Incident, Shadows of P'Jem)
  • Earl Ellis - Dodatkowa wizażystka (Broken Bow - Fight or Flight, Unexpected - The Andorian Incident, Civilization - Cold Front, Dear Doctor, Shadows of P'Jem, Two Days and Two Nights), Dodatkowy charakteryzator w laboratorium (Broken Bow), Wizażysta laboratoryjna (Fight or Flight - Terra Nova, Civilization - Cold Front, Dear Doctor), Rzeźbiarz (Unexpected, Civilization - Fortunate Son, Rogue Planet, Two Days and Two Nights)
  • Tom Embree - Dodatkowy elektryk (Desert Crossing)
  • Robert Eyslee - Asystent głównego technika oświetlenia (Broken Bow - Shockwave), Photo Gaffer (Fight or Flight), Splinter Unit Gaffer (Breaking the Ice), Prep Second Unit (Breaking the Ice), Rigging Gaffer (Acquisition), Osprzęt (Vox Sola), Second Unit Gaffer (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Sean Fairburn - Operator kamery (Shuttlepod One) (wymienione również jako Shawn Fairburn)
  • John Fifer - Lalkarz (The Andorian Incident, Shadows of P'Jem)
  • Lorri Fischer - Drugi zastępca dyrektora (Broken Bow - Fight or Flight, Unexpected - Civilization, Dear Doctor, Shadows of P'Jem, Fusion, Acquisition - Detained, Fallen Hero - Two Days and Two Nights), Dodatkow drugi zastępca dyrektora (The Andorian Incident), Drugi asystent dyrektora (Shadows of P'Jem)
  • Jerry Fleck - Pierwszy zastępca dyrektora jednostki Splinter (Dear Doctor)
  • Jason Flores - Best Boy Grip (Broken Bow, Two Days and Two Nights), Grip (Broken Bow - Strange New World, Fallen Hero - Two Days and Two Nights), Rigging Grip (Desert Crossing), Additional Grip (Two Days and Two Nights - Shockwave)
  • Forrester - Redondo Grip (Broken Bow)
  • Bill Forster - Additional Grip (Terra Nova - Fortunate Son)
  • B. Fraley - Additional Grip (Broken Bow)
  • Arlene Fukai - Pierwszy zastępca dyrektora drugiej jednostki (Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Bill Gahret - "B" Operator kamery (Oasis), Operator kamery drugiej jednostki (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Joe Gallo - Operator lampy (Breaking the Ice, Shuttlepod One, Vox Sola), Rigger (Fortunate Son, Shuttlepod One), Dodatkowy elektryk (Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Rigging Gaffer (Sleeping Dogs - Shuttlepod One), Elektryk Rigging (Shadows of P'Jem)
  • Jake Garber - Rzeźbiarz (Unexpected, Dear Doctor), Dodatkowa wizażystka (The Andorian Incident, Dear Doctor), Wizażysta laboratoryjna (Dear Doctor)
  • Jane Garcia, Dziennikarz Guardian, wywiad Scott Bakula na planie 12 Grudzień2001
  • Rusty Geller - Operator Steadicam (Acquisition)
  • Jeff Gershman - Asystent Steadicam (Fusion)
  • Geno Ghiselli - Swing Gang (Broken Bow - Fight or Flight), Osoba wiodąca (Fight or Flight - Shockwave)
  • Mark Ginther - Bezpieczeństwo kaskaderskie (Terra Nova)
  • Bill Gocke - Mikser dźwięku (Broken Bow)
  • Roma Goddard - Fryzjer (Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Deborah Greaney - DGA Trainee (Sleeping Dogs" re-shoot, "Rogue Planet - Desert Crossing) (wymienione również jako Deb Greany)
  • Grgich - Swing Gang (Unexpected - Rogue Planet)
  • Paul Guyer - Grip (Broken Bow)
  • Dennis Hammermeister - Mikrofoniarz drugiej jednostki/Blue Box (Vox Sola)
  • Peter Hapke - Operator kamery "B" (Broken Bow, Strange New World - Terra Nova, Civilization, Silent Enemy, Shadows of P'Jem, Acquisition, Fallen Hero - Desert Crossing, Shockwave), Operator kamery (Broken Bow, Strange New World, Terra Nova - Fortunate Son, Silent Enemy - Dear Doctor, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Fallen Hero - Two Days and Two Nights)
  • Maggie Hayes - Dodatkowy fryzjer (Terra Nova - The Andorian Incident)
  • Heil - Swing Gang (Rogue Planet - Shockwave)
  • Jaime Heintz - Additional Grip (Dear Doctor)
  • David E. Hengstellar - Rigger (Fortunate Son)
  • Rick Hester - Artysta efektów specjalnych (Broken Bow - Shockwave)
  • Matt Hoffman - Kostiumy (Strange New World - Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Tina Hoffman - Dodatkowa wizażystka (Fortunate Son, Sleeping Dogs, Rogue Planet - Vox Sola)
  • Gary Holland - Dźwięk użytkowy (Broken Bow - Fight or Flight)
  • Robert Hooven - Additional Grip (Rogue Planet, Desert Crossing), Grip (Acquisition - Vox Sola, Two Days and Two Nights), Second Unit Best Boy Grip (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights), Rigging Grip (Two Days and Two Nights)
  • Mark Hotchkiss - Technik kontroli ruchu (Broken Bow)
  • Mike Hunter - Swing Gang (Terra Nova - Shuttlepod One, Rogue Planet - Shockwave)
  • Nancy J. Hvasta Leonardi - Wizażysta (Rogue Planet, Acquisition)
  • Chris Ishii - Prep First Assistant Camera (Terra Nova)
  • Phil Jacobson - Operator lampy (Broken Bow - Shockwave), Asystent głównego technika oświetlenia (Vox Sola, Shockwave)
  • Szablon:Dis - Additional Grip (Rogue Planet)
  • Szablon:Dis - STRADA (Broken Bow)
  • Paul Kaloyeropoulos - Dodatkowy klient (Broken Bow, Fortunate Son - Cold Front, Dear Doctor - Shadows of P'Jem, Detained)
  • Mark Karen - Operator kamery (Fight or Flight, Breaking the Ice, Silent Enemy), Splinter Unit Operator kamery (Breaking the Ice, Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Operator kamery "B" (Breaking the Ice - Silent Enemy, Shadows of P'Jem), Operator kamery drugiej jednostki (Fallen Hero)
  • Marc Keating - Osoba prowadząca rekwizyty (Broken Bow)
  • Steve Klinghoffer - Mikrofoniarz drugiej jednostki/Blue Box (Vox Sola, Fallen Hero)
  • Douglas Knapp - Dyrektor ds. Zdjęć działu Splinter (Broken Bow, Breaking the Ice, Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Dyrektor ds. Zdjęć (Fortunate Son, Shuttlepod One, Fallen Hero - Desert Crossing), Dyrektor ds. Zdjęć drugiej jednostki (Vox Sola, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Barry R. Koper - Dodatkowa wizażystka (Broken Bow, Civilization - Fortunate Son, Sleeping Dogs)
  • Christopher J. Lama - Rigger/Dodatkowy elektryk (Shadows of P'Jem)
  • Rick Lamb - Asystent Steadicam (The Andorian Incident, Fortunate Son, Dear Doctor, Acquisition, Oasis, Vox Sola), Pierwszy asystent operator kamery (Oasis, Vox Sola)
  • Laux - Swing Gang (Broken Bow - Fortunate Son)
  • Lane Leavitt - Stunt Rigger (Broken Bow)
  • Leavittation, Inc. - Stunt Rigging Company (Broken Bow)
  • Jeff Lewis - Wizażysta (Unexpected, Breaking the Ice, Cold Front, Shadows of P'Jem, Fusion, Oasis, Fallen Hero, Shockwave) (wymienione również jako "Big Daddy" Jeff Lewis)
  • Stuart Lippman - Kierownik ds. Skryptów jednostki Splinter (Broken Bow, Breaking the Ice, Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Script Supervisor (Terra Nova, Silent Enemy - Dear Doctor, Shuttlepod One), Koordynator scenariusza drugiej jednostki (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights) (wymienione również jako Stuart Lipman)
  • Stephanie Lipsky - Dodatkowe kostiumy (Dear Doctor)
  • Brad Look - Wizażysta (Fight or Flight, Terra Nova, Civilization, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Rogue Planet, Detained, Desert Crossing)
  • Bruce MacRae - Model Maker, zlecony podwykonawcy przy tworzeniu zdalnie sterowanego modelu statku kosmicznego (Broken Bow)
  • Alex Luu - Dziennikarz, wywiad na planie obsady i zalogi 31 Lipiec 2001
  • Marino - Rigger (Fortunate Son)
  • Larry Markart - Operator Video (Broken Bow)
  • Ivan Marquez - Dodatkowe kostiumy (Vox Sola, Two Days and Two Nights - Shockwave)
  • Jim Martin - Ilustrator Produkcji (Broken Bow - The Andorian Incident)
  • William Mayer - Dolly Grip (Broken Bow - Shockwave)
  • Scott McKnight - Elektryk oprzyrządowania (Broken Bow), Dodatkowy elektryk (Desert Crossing)
  • Michael T. McNerney - DGA Trainee (Fortunate Son - Rogue Planet) (wymienione również jako Mike McNerney)
  • Jamie Medina - Technik ds. Soczewek (Vox Sola)
  • Merrill - STRADA (Broken Bow)
  • Robert Meyers - Splinter jednostka Gaffer (Broken Bow), Operator lampy (Broken Bow - Shockwave), Asystent głównego technika oświetlenia (Unexpected - Terra Nova, Breaking the Ice, Cold Front, Shuttlepod One, Two Days and Two Nights), Główny technik oświetlenia (Silent Enemy) (wymienione również jako Bobbo Meyers/Bob Meyers)
  • Scott Middleton - Pierwszy asystent operator kamery jednostka Splinter (Broken Bow, Breaking the Ice, Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Pierwszy asystent operator kamery "B" (Broken Bow - Terra Nova, Breaking the Ice - Dear Doctor, Shadows of P'Jem, Acquisition, Vox Sola - Fallen Hero, Shockwave), Drugi asystent operator kamery (Broken Bow - Vox Sola, Desert Crossing - Shockwave), Prep Pierwszy asystent operator kamery (Strange New World, The Andorian Incident - Breaking the Ice, Silent Enemy - Sleeping Dogs, Shockwave), Pierwszy asystent operator kamery (Unexpected), Asystent operatora kamery Prep (Civilization, Rogue Planet - Acquisition, Fallen Hero), Pierwszy asystent operator kamery drufiej jednostki (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Susie Money - Kostiumy (Fight or Flight, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Ronald B. Moore - Nadzorca efektów wizualnych (Terra Nova, Breaking the Ice)
  • Moreno - Swing Gang (Broken Bow - Acquisition)
  • Mary Kay Morse - Dodatkowa wizażystka (Sleeping Dogs)
  • Fran Murphy - Dodatkowe kostiumy (Broken Bow, Oasis - Detained, Desert Crossing - Shockwave)
  • John Nesterowicz - Mistrz rekwizytów jednostka Splinter (Broken Bow, Dear Doctor), Nieruchomości (Broken Bow - Shockwave)
  • Mary Ann Newfield - Kierownik skryptów druga jednostka (Fallen Hero)
  • S. Nolen - Technik Power Pod (Broken Bow)
  • Frank O'Hea - Malarz (Broken Bow - Shockwave)
  • Chris Olvera - Additional Grip (Broken Bow, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem, Rogue Planet, Fallen Hero - Desert Crossing), Splinter Unit Best Boy Grip (Broken Bow), Rigging Grip (Terra Nova, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem, Acquisition - Detained, Fallen Hero - Shockwave), Grip (Vox Sola - Fallen Hero), Second Unit Best Boy Grip (Fallen Hero), Load Grip (Desert Crossing)
  • Mark Overton - Mikrofoniarz (Broken Bow)
  • Cristina Patterson Ceret - Technik ds. Soczewek kontaktowych (Broken Bow)
  • Ron Peebles - Grip (Dear Doctor), Additional Grip (Sleeping Dogs - Shadows of P'Jem)
  • Heide Pendergast - Lalkarz (The Andorian Incident)
  • Diane Pepper - Fryzjer (Terra Nova)
  • John Peyser - Artysta efektów specjalnych (Broken Bow - Shockwave)
  • Butch Pierson - Asystent Operatora Steadicam (Broken Bow - Unexpected), Pierwszy asystent operator kamery (Fight or Flight, Unexpected, The Andorian Incident, Fallen Hero), Pierwszy asystent operator kamery "B" (Unexpected)
  • Ray Poblick - Rigger (Fortunate Son)
  • Joe Podnar - Dodatkowa wizażystka (Broken Bow, Terra Nova - The Andorian Incident, Acquisition - Desert Crossing), Wizażysta laboratoryjna (Oasis) (wymienione również jako Joe Podner)
  • Dave Pondella - Operator lampy (Broken Bow - Shockwave), Asystent głównego technika oświetlenia (Terra Nova - The Andorian Incident, Silent Enemy), Second Unit Asystent głównego technika oświetlenia (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Nancy Pyne-Hapke - Nauczyciel planu (Broken Bow)
  • Dave Quashnick - Dodatkowa wizażystka (Fallen Hero)
  • Bradford Ralston - Cogs Video (Broken Bow)
  • Jim Rathburn - Nieruchomości (Detained)
  • Russ Rayburn - Swing Gang (Sleeping Dogs)
  • Rayner - Swing Gang (Sleeping Dogs ponowne filmowanie, Shuttlepod One - Rogue Planet)
  • Susan Reccius - Nauczyciel planu (Terra Nova)
  • Erin Regan - Dodatkowe kostiumy (Fight or Flight, The Andorian Incident, Fortunate Son - Cold Front, Sleeping Dogs - Shadows of P'Jem, Acquisition, Vox Sola), Set Kostiumy (Unexpected), Kostiumy jednostka Splinter (Dear Doctor), Klient drugiej jednostki (Fallen Hero)
  • Mark Reilly - Asystent Steadicam (Terra Nova - Breaking the Ice, Fortunate Son - Silent Enemy, Rogue Planet, Oasis - Vox Sola, Two Days and Two Nights), Pierwszy asystent operator kamery (The Andorian Incident, Civilization - Cold Front, Dear Doctor, Shadows of P'Jem - Fusion, Detained - Fallen Hero, Two Days and Two Nights), Pierwszy asystent operator kamery "B" (Civilization, Rogue Planet, Desert Crossing) (wymienione również jako Mark Rielly/Mark Riley)
  • Michael Risner - Drugi zastępca dyrektora (Broken Bow - Acquisition, Desert Crossing - Shockwave), Drugi asystent dyrektora Key (Broken Bow, Terra Nova - Civilization, Cold Front - Dear Doctor, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet - Acquisition, Two Days and Two Nights), Drugi asystent dyrektora filmowania Key (Fight or Flight), Pierwszy zastępca dyrektora drugiej jednostki (Fallen Hero), Drugi asystent dyrektora druga jednostka (Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Gene Rizzardi - Modelarz, zlecono pdowykonastwo w zakresie budowy zdanie sterowanego modelu statku kosmicznego (Broken Bow)
  • Eric Roberts - Operator Video (Broken Bow, Breaking the Ice, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Shockwave), Przygotowanie Video (Silent Enemy - Dear Doctor)
  • Jill Rockow - Dodatkowa wizażystka (Two Days and Two Nights)
  • Tim Roller - Asystent Operatora Steadicam (Broken Bow)
  • Melissa Roth - Dodatkowy drugi asystent operator kamery (Broken Bow, Strange New World), Drugi asystent operator kamery (Broken Bow - Shuttlepod One, Rogue Planet - Acquisition, Vox Sola - Shockwave), Pierwszy asystent operator kamery "B" (Civilization, Dear Doctor, Shockwave), Loader (Sleeping Dogs, Shockwave), Assistant Operator kamery "B" (Oasis, Fallen Hero)
  • Linda Rowe - Opieka nad zwierzętami (Broken Bow - Unexpected, Fortunate Son - Dear Doctor, Acquisition, Vox Sola - Two Days and Two Nights)
  • Scott Rowe - Opieka nad zwierzętami (Broken Bow - Unexpected, Fortunate Son - Dear Doctor, Acquisition, Vox Sola - Shockwave)
  • Cheri Ruff - Dodatkowy fryzjer (Fight or Flight - Unexpected, The Andorian Incident - Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Sleeping Dogs, Fusion - Rogue Planet, Oasis, Vox Sola - Desert Crossing, Shockwave), Fryzjer (Civilization), Fryzjer druga jednostka (Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Charlie Russo - Nieruchomości (Broken Bow - Shockwave) (wymienione również jako Charles Russo/Chucky Russo)
  • Melissa St. Onge - Dodatkowy DGA Trainee (Broken Bow)
  • Schelling - Przygotowanie Video (Dear Doctor)
  • David Schwartz - Rigging Gaffer (Broken Bow, Unexpected - Dear Doctor, Shadows of P'Jem), Best Boy Rig (Broken Bow), Operator lampy (Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son), Dodatkowy elektryk (Breaking the Ice, Fortunate Son - Cold Front), Splinter Unit Gaffer (Dear Doctor) (wymienione również jako Dave Schwartz/D. "Lolly" Schwartz)
  • Mark Scott - Operator Video (Dear Doctor, Fusion)
  • Fernando Sepulveda - Swing Gang (Broken Bow - Fortunate Son, Sleeping Dogs, Shuttlepod One - Shockwave)
  • Francine Shermaine - Dodatkowy fryzjer (Broken Bow)
  • Kim Shull - Dodatkowe kostiumy (Broken Bow - Fight or Flight, Terra Nova - Civilization, Shadows of P'Jem, Oasis - Detained), Still Kostiumy (Fight or Flight), Set Kostiumy (Dear Doctor)
  • Tom Siegel - Kostiumy (Strange New World - Unexpected, The Andorian Incident, Civilization, Cold Front, Dear Doctor - Sleeping Dogs, Fusion, Acquisition, Detained, Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • Paul Simpson - Dziennikarz, wywiad na planie obsada i załoga 29 Październik 2001
  • Laurie Smith - Technik ds. Soczewek (Broken Bow)
  • Mychal Smith - Mikrofoniarz jednostka Splinter (Dear Doctor)
  • Carol Sonheim - Opieka nad zwierzętami (Desert Crossing)
  • Soufle - Mikrofoniarz jednostka Splinter (Shadows of P'Jem)
  • David Stipes - Nadzorca efektów wizualnych (Civilization)
  • Rod Stoick - Dodatkowe rekwizyty (Broken Bow, Cold Front, Dear Doctor), Property (Cold Front - Silent Enemy, Sleeping Dogs, Fusion) (wymienione również jako Rod Stoic/Rod Stoik)
  • Mitch Suskin - Artysta efektów wizualnych (Breaking the Ice)
  • Gary Tachell - Pierwszy asystent operator kamery (Broken Bow - Shockwave), Operator kamery "B" (Unexpected, Civilization - Cold Front, Dear Doctor, Shadows of P'Jem, Vox Sola - Fallen Hero), Operator kamery (Cold Front, Oasis)
  • Jamie Thomas - Kostiumy (Fight or Flight, Terra Nova, Breaking the Ice, Fortunate Son, Silent Enemy, Shadows of P'Jem - Shuttlepod One, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing, Shockwave)
  • Ruth Thomas - Dziennikarz, wywiad na planie obsada i załoga 29 Październik 2001
  • Wil Thoms - Artysta zestawu efektów specjalnych (Broken Bow - Shockwave)
  • Ron Tom - Nieruchomy fotograf (Fight or Flight - Strange New World, Terra Nova, Civilization - Dear Doctor, Fusion, Acquisition - Detained, Fallen Hero - Shockwave)
  • Brad Traver - Dodatkow drugi asystent operator kamery (Terra Nova), Drugi asystent operator kamery jednostka Splinter (Breaking the Ice, Dear Doctor), Drugi asystent operator kamery (Civilization, Vox Sola - Fallen Hero), Ładowacz (Sleeping Dogs), Drugi asystent operator kamery druga jednostka (Vox Sola - Fallen Hero, Two Days and Two Nights)
  • David Trotti - Drugi zastępca dyrektora (Broken Bow, Breaking the Ice, Cold Front - Silent Enemy, Rogue Planet, Oasis, Vox Sola, Desert Crossing - Two Days and Two Nights), Drugi asystent dyrektora Key jednostki Splinter (Dear Doctor), Drugi asystent dyrektora jednostki Splinter (Shadows of P'Jem), Drugi asystent dyrektora (Shadows of P'Jem), Drugi asystent dyrektora jednostki Splinter (Vox Sola)
  • Aristomenis Tsirbas - Artysta efektów cyfrowych
  • Carrie Urzua - DGA Trainee (Broken Bow - Strange New World)
  • Mario A. Veloso - Additional Grip (Desert Crossing)
  • Eric Vesper - Splinter Unit Grip/Strike Grip (Broken Bow), Grip (Fight or Flight)
  • Patrick J. Vitolla - Additional Grip (Rogue Planet), Grip (Rogue Planet)
  • Lazard Ward - Ochrona planu (Broken Bow - Shockwave)
  • Bobby Weisman Caterers, Inc. - Usługi kateringowe (Broken Bow)
  • Karen Westerfield - Dodatkowa wizażystka (The Andorian Incident)
  • June Westmore - Dodatkowa wizażystka (The Andorian Incident, Fortunate Son)
  • Barry Wexler - Additional Grip/Key Grip (Broken Bow - Fight or Flight)
  • Richard Wicklund - Nauczyciel planu (Fortunate Son, Dear Doctor, Detained) (wymienione również jako Richard Wickland)
  • J. Wok's Usługi kateringowe - Usługi kateringowe (The Andorian Incident)
  • Natalie Wood - Dodatkowa wizażystka (The Andorian Incident - Breaking the Ice)
  • Julie Woods - Fryzjer (Terra Nova), Dodatkowy fryzjer (The Andorian Incident)
  • Ilbra Yacoob - Technik ds. Soczewek (Unexpected)
  • Michael Yarish - Nieruchomy fotograf (Broken Bow - Fight or Flight, The Andorian Incident)
  • Greg Yeffeth - Splinter Unit Dolly Grip (Broken Bow), Grip (Fight or Flight), Additional Grip (Strange New World)

Zobacz również[]

  • ENT Sezon 1 VHS
  • ENT Sezon 1 DVD
  • ENT Sezon 1 Blu-ray

Link zewnętrzny[]

Pierwszy sezon Sezony
ENT
Następny sezon :
ENT Sezon 2
Advertisement